Türkiye-İsviçre'yi 1-0 yenerse ne olur, 2-0 yenerse ne olur? İşte gruptan çıkma olasıkları

Türkiye-İsviçre maçı bu akşam 19.00'da Bakü'de... Türkiye'nin mutlak galibiyet alması gereken maçı TRT canlı yayınlayacak. En iyi üçüncüer arasına girip gruptan çıkabilmesi için şu alasılıkların olması gerekiyor.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye-İsviçre'yi 1-0 yenerse ne olur, 2-0 yenerse ne olur? İşte gruptan çıkma olasıkları

EUR0 2020'ye büyük ümitlerle gelen Türkiye, bu akşam İsviçre ile gruptan çıkabilme umudunu kaybetmemek için hayati bir maça çıkacak.

Bu akşam Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de saat 19:00'da İsviçre ile karşılaşacak olan Milli Takım'ın kazanmaktan başka şansı bulunmuyor.

TRT'den canlı olarak yayınlanacak karşılaşmada iki takım da galibiyet için sahaya çıkacak. 6 gruplu turnuvada kural gereği ilk iki takım direkt gruptan çıkarken en iyi 4 üçüncü bir üst tura çıkmayı hak edecek.

BAŞKA ÇARESİ YOK


Oynadığı İtalya ve Galler karşılaşmalarından puan çıkaramayan Milli Takımımızın en iyi üçüncüler arasına adını yazdırıp bir üst tura çıkabilmesi için İsviçre'yi yenmek ve diğer maçların sonuçlarını beklemekten başka çaresi yok.

İşte Türkiye'nin gruptan çıkabilmesi için gerekenler…

Bütün gruplara bakıldığında en kötü averaja sahip olan takım Türkiye. Türkiye'nin bu dezavantajını kurtarabilmesi için İsviçre'yi en az iki farkla yenmesi gerekiyor.

Böyle bir olasılıkta İskoçya ile Hırvatistan beraber kalırsa, Belçika, Finlandiya'yı en az üç farkla mağlup ederse ve Rusya da Danimarka'ya yenilmezse Türkiye en iyi üçüncüler arasına adını yazdırarak gruptan çıkabiliyor.

Türkiye'nin İsviçre'yi tek farkla yenmesi durumunda ise şu ihtimallerin olması gerekiyor:

Slovakya İspanya'yı mağlup edecek.

İsveç Polonya'ya yenilmeyecek.

Hırvatistan ile İskoçya berabere kalacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin