Türkiye gazetesi '8 bin TL maaşla çalışacak işçi yok' manşeti attı. Ekonomist Mustafa Sönmez ve Barış Yarkadaş çıldırdı

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası piyasalar yangın yeri iken, bazı marketlerde ürünler artık tek tek satılırken, akaryakıta gelen ardı ardına zamlar vatandaşın belini bükmüşken, iktidara yakın Türkiye gazetesinin attığı bir manşet hem ekonomistleri hem de gazetecileri kızdırdı. Türkiye gazetesinin '8 bin TL maaşla çalışacak işçi yok' haberine ekonomist Mustafa Sönmez ve Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş çok sert tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye gazetesi '8 bin TL maaşla çalışacak işçi yok' manşeti attı. Ekonomist Mustafa Sönmez ve Barış Yarkadaş çıldırdı

Türkiye gazetesinin '8 bin TL maaşla çalışacak işçi yok' manşetine sosyal medyada tepki yağdı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi, bugün '8 bin TL maaşla çalışacak işçi yok'  manşetiyle çıktı.

Haberde, "Dünyaya gemi üreten Yalova'daki tersane, kesenin ağzını açtığı haberde eleman bulamıyor", "İş beğenmeme problemi üretimi frenlemeye başladı. Anadolu'da birçok işletme, işçi açığını kapatmak için maaşı yükseltti. Yalova'da her yıl 6 gemi satıp 150 milyon dolarlık ihracat yapan tersane, kaynak, montaj ve mobilya elemanları arıyor. Maaş 8 bin lira ancak çalışmak isteyen yok" gibi ifadeler kullanıldı. 

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLER

Gazetenin manşetine sosyal medyada tepki yağdı. 

Ekonomist Mustafa Sönmez, söz konusu haberi alıntılayarak "Bu manşeti atan cahil, vasıflı kaynak elemanı olmayı sıradan bir şey sanıyor. Hem beceri gerektirir hem de en yorucu ve tehlikeli işlerden biridir; 8 bin tl ye tabii ki çalıştıramazsın" dedi.

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş da, "Türkiye gazetesi ve TGRT’de 8 bin TL maaş alan kaç editör ya da muhabir var acaba? Daha geçen hafta TV Editörü arıyor ve 6 bin TL teklif ediyorlardı. İnsan bu başlıkları atarken utanır" ifadesini kullandı. 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin