Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone'dan ücretsiz iletişim kararı. İşte ücretsiz görüşmenin biteceği tarih

GSM operatörleri Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone, depremin olduğu andan itibaren 1 aylık görüşmeleri ücretsiz olarak sağlayacak. Alınan kararı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone'dan ücretsiz iletişim kararı. İşte ücretsiz görüşmenin biteceği tarih

Kahramanmaraş merkezli yaşanan 2 büyük deprem Türkiye'yi yasa boğdu. Deprem 10 kentte yıkıma neden oldu. depremde yollar çöktü altyapı kullanılamaz hale geldi. Deprem sonrası telefonlar ve internet çekmedi. GSM operatörleri bu konuda eleştirildi.

GSM operatörleri Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone, depremin olduğu andan itibaren 1 aylık görüşmeleri ücretsiz olarak sağlama kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, deprem felaketiyle ilgili yaptığı son açıklamada, "Her bina tek tek kontrol edilerek elektrik ve doğalgaz verilmekte. Acil yardım yardımları yapılmakta. Bölgede haberleşmenin sağlanmasıyla ilgili operatörler çalışma yapsalar da sıkıntı çekline bazı bölgeler oldu. Bu operatörlerle bir araya gelerek bir karar aldık. GSM operatörleri Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone, depremin olduğu andan itibaren 1 aylık görüşmeleri ücretsiz olarak sağlayacaklardır." dedi.

Fuat Oktay'ın açıklamalarından satır başları:

Defin işlemleri tamamlanmıştır, artçı sarsıntılar devam ediyor. Ağır hasarlı olan binalardan uzak durulmasını talep ediyoruz. Hasar tespitle ilgili çalışmalarımız çok yoğun şekilde devam ediyor. 230 bin binanın incelendiğini söyleyebilirim. 2,5 milyonluk bina stoğunu düşündüğümüzde çalışmaların hızla ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Az hasarlı ve hasarsız binaların da tespit edilmesi önemli. 108 bin binanın hasarsız olduğu tespit edilmiştir. Enkazlar kaldırılmadan önce savcılıklarca yine binalardan delillerin toplanması son derece kritik. 

Hatay Havalimanı'nın bakım onarım çalışmaları tamamlandı. Uçaklarımız havalimanına inmek üzere havadalar. 

Barınma son derece önemli sahada. Çadır ihtiyacı fazla bunu biliyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla tüm stoklarımız sahaya yönlendirildi. 

Bölgede kurulan çadır kentler ve konteyner kentlerin kurulumu devam ediyor. Geçici barınma önemli demiştik. 

Tahliye edilen 400 bine yakın kişi var. Kendi imkanlarıyla afet bölgesinden ayrılan vatandaşlarımız olduğunu da biliyoruz. Lojistik boyutunda bir sıkıntımız kalmadı. Kontrollü elektrik ve doğal gaz vermeye devam ediyoruz. Burada özellikle ikincil afetlere müsaade etmemek için titiz davranıyoruz. 

Dün odun ve kömür sevkiyatına başladığımızı duyurmuştum. 

GSM operatörleri bir aylık süre için tüm görüşmeleri ücretsiz olarak sağlayacaklardır. 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin