Türk basınının duayen ismi Orhan Erinç son yolculuğuna uğurlandı

TGC eski başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni usta gazeteci Orhan Erinç toprağa verildi. TGC binasında düzenlenen törenin ardından Üsküdar Şakirin Camisi'nde cenaze namazı kılındı; daha sonra Erinç Merdivenköy Mezarlığı'na defnedildi.

Google Haberlere Abone ol
Türk basınının duayen ismi Orhan Erinç son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) eski başkanı ve eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni 87 yaşındaki Orhan Erinç Şakirin Camisi’nden kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) önceki başkanlarından, eski Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Yönetim Kurulu Başkanı, eski Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Başkanı gazeteci- yazar Orhan Erinç pazar günü 87 yaşında hayatını kaybetti.  Erinç Cağaloğlu’nda bulunan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti binasında tören düzenlendi. Ardından Erinç’in cenazesi Üsküdar'da bulunan Şakirin Camisi’ne getirildi. Eşi Oya Erinç, kızları Esra ve Aslı Erinç ve torunları cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Erinç için cenaze namazı kılındı, helalik alındı. erinç, Merdivenköy Mezarlığı’na defnedildi.  

"HERKESİ ÇOK SEVERDİ"

Orhan Erinç’in eşi Oya Erinç "Benim için çok önemli bir insandı. Herkesi çok severdi. Yeri bende hiç doldurulamaz. Cenazeye umduğumdan fazla insan katıldı. Eksik olmasınlar. Hastanede tedavi görüyordu. Yürümekte zorluk çekiyordu. Akciğerlerinde ödemler olmaya başladı. Hastanede de koronavirüs oldu. Daha sonrasında kurtaramadılar. Neredeyse 5 gün hastanede kaldı. Hiçbirimiz göremedik. Şu anda her yerde Orhan var" diye konuştu.  

Kaynak: Medyatava
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin