Trump'ın Twitter hesabı kapatılacak mı?

Twitter'dan Donald Trump açıklaması geldi.

Google Haberlere Abone ol
Trump'ın Twitter hesabı kapatılacak mı?

Bir süredir Donald Trump'ın Twitter hesabının kapatılacağına dair çıkan haberler çıkıyordu. Twitter, bu haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı."Trump'ın Twitter hesabı kapatılacak mı?" sorusunda en etkin ağız olan Twitter'dan yanıt geldi. Kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajlarla gündem belirleme geleneğini sürdüren ABD Başkanı Trump'ın en çok zor durumda bıraktığı şirketlerin başında kuşkusuz Twitter geliyor. 

Popüler mikro blog devi Twitter'ın Trump'ın paylaşımları nedeniyle binlerce kullanıcısından şikayet aldığı ve kullanıcıların Trump'ın hesabının kapatılmasını istediği defalarca ABD medyasına konu olmuştu.

Twitter sonunda konu ile ilgili sessizliğini bozduMikro blog devi Trump'ın hesabının kapatılmayacağının altını çizdi ve yaptığı paylaşım ile bunun nedenini açıkladı. Twitter bu kararının nedeni olarak Trump'ın paylaşımlarının haber değeri taşımasını gösteri.  Monness Crespi Hardt & Co. şirketinin analiz uzmanı James Cakmak, geçtiğimiz haftalarda Twitter'ın Trump'ı yasaklaması durumunda yaşacağı zararı analiz etmişti.Cakmak, Trump’ın servisi terk etmesi halinde Twitter’in piyasa değerinin 2 milyar dolar düşeceğini belirterek, “Dünyada ABD Başkanı’ndan başka daha iyi ücretsiz reklam yok” demişti. Uzman, Trump’ın gitmesinin Twitter kullanıcı sayısında azalmaya neden olmayacağını ama şirketin gayri maddi varlıklarının azalmasına yol açacağını belirtmişti.Halihazırda Twitter’in piyasa değeri 11.7 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Trump’ın başkanlığı döneminde bu değer yüzde 14 düştü. (ntv.com.tr)
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin