Trump, dün 115 tweet atarak rekor kırdı

Twitter kullanıcıları, perşembe gecesi ABD Başkanı’nın paylaşımlarına yetişmekte zorlandı. Sosyal medya platformu Twitter’ı epey aktif ve agresif kullanmasıyla tanınan Donald Trump paylaşımlarda kendi rekorunu bile geride bıraktı.

Google Haberlere Abone ol
Trump, dün 115 tweet atarak rekor kırdı

Independent Türkçe'nin haberine göre; ABD Başkanı, @realDonaldTrump adlı resmi hesabından perşembe gecesi tweet atma ve retweet yapmada 115 paylaşımla bugüne kadar en yüksek rakamı yakalamış oldu.

Tweet sağanağı, Trump’ın azledilmesine yönelik maddeler için Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi’nde planlanan oylamanın beklendiği saatlerde yaşandı. Associated Press’in haberine göre Trump, azil soruşturması sırasında tweet atmayı göze çarpar derecede artırdı.

Çarşamba günü 77, pazar günü 105 kez tweet atan Trump, hakkındaki iddialar karşısında masum olduğunu savunan paylaşımlar yaptı, kendisine destek verenlerin yorumlarını ve videolarını retweet etti.

Twitter kullanıcıları Trump’ın paylaşımlarına yetişmekte zorlanırken, ABD Başkanı’nın perşembe gecesi odaklandığı başka bir gündem daha vardı.

Time dergisinin “Yılın Kişisi” seçtiği 16 yaşındaki Greta Thunberg’i hedef alan Trump, İsveçli çevre aktivistine “sakin olması, öfke kontrolü üzerinde çalışması ve bir arkadaşıyla gidip eski bir film izlemesi” tavsiyesinde bulundu.

Etiketler Trump Twitter Tweet
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin