'TRT dizisini dini kimliğime yapılan taciz nedeniyle bırakıyorum'

TRT'deki "Aynamdaki Gökyüzü" adlı dizinin cast direktörü Başay Okay, "Siyasi ve dini kimliğim üzerindeki taciz nedeniyle bıraktım" diyerek istifa etti.

Google Haberlere Abone ol
'TRT dizisini dini kimliğime yapılan taciz nedeniyle bırakıyorum'

TRT’deki “Aynamdaki Gökyüzü” adlı dizinin cast direktörü Başay Okay, “Siyasi ve dini kimliğim üzerindeki taciz nedeniyle bıraktım” diyerek görevinden istifa etti.Başay Okay, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın “ spor ve sanat camiasına” verdiği iftarda kamuoyuna yansıyan fotoğrafları paylaşıp sosyal medyada eleştirdi.

 Bu mesajının ardından “TRT’deki torpilli yönetmen” dediği Yasin Uslu’nun menajeri Yelda Gürkan’ın mesaj attığını ifade eden Okay, bu mesajın fotoğrafını da Facebook hesabında paylaştı.Menajer Yelda Gürkan’ın “Yasin Hoca da oradaydı ve yazını görünce çok üzüldü” demesi üzerine Okay, “Bu listede olduğunu görmedim. Ama benim duruşumun ne olduğu belli. Üzüldüğüne üzüldüm diyebilirim ancak” diye yanıt verdi.'HAKARETE UĞRADIM'Bu olaydan sonra ateist olduğunu için yapımcı Mesut Uçakan tarafından hakarete uğradığını söyleyen Okay, sosyal medyada bir açıklama yaparak istifasını duyurdu.Haberin tamamı için TIKLAYINIZ


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin