TRT dizilerinde çekimler durdu

Dünyada büyük paniğe neden olan coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler doğrultusunda TRT, dizilerinin çekimlerine iki hafta süreyle ara verildiğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
TRT dizilerinde çekimler durdu

TRT, coronavirüs önlemleri doğrultusunda dizi setlerine ara verdiğini açıkladı. Çekimlere iki hafta süre ile ara verildiğini açıklayan TRT'den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:


"TRT olarak, Pandemik Covid-19 virüsünün ülkemizde yayılımını yavaşlatma çalışmalarına katkıda bulunma ve bu süre içerisinde çalışma arkadaşlarımızı ve toplum sağlığını gözetme sorumluluğumuz bulunmaktadır.

Bugüne kadar, yapım firmaları aracılığı ile TRT'ye katkı sunan televizyon emekçilerini de sağlıklı tutmak adına bir dizi tedbir alınmıştır.

Bu nedenle, TRT kanallarında yayınlanan dizilerin setlerindeki tüm çalışmalara 2 hafta süre ile ara verildi.

Kurumdan yapılan açıklamada, "Bu 2 haftanın bitiminde, ülkedeki genel duruma binaen ve kurumumuzca karara bağlanan aşağıdaki koşulların da sağlanması şartı ile alınacak ikinci bir kararın ardından set çalışmalarına devam edilmesi mümkün olacaktır. Set çalışmalarının en sağlıklı koşullarda yeniden başlayacağı güne kadar ilgiyle takip edilen dizilerimizin yayınlanmamış bölümleri ekranlarda yer almaya devam edecektir."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin