TRT binası kime verilecek?

15 Temmuz sonrasında OHAL kararı ile kapatılan Zaman gazetesi binasına TRT taşınacak. Peki, TRT binaları ne olacak?

Google Haberlere Abone ol
TRT binası kime verilecek?

15 Temmuz öncesi kayyum atanan Zaman gazetesi, darbe girişimi ertesi gelen "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" ile kapatılmıştı. Kapatılan Zaman gazetesi ve gruba bağlı diğer medya kuruluşlarının İstanbul’da bulunan binalarına ise TRT’nin taşınacağı ifade ediliyor.‘TRT’NİN MEVCUT BİNALARI NE OLACAK?’Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a boşaltılacak binaların akıbetini sordu.

Yarkadaş, TBMM’ye sunduğu önergede şu sorulara yer verdi:

“TRT’nin İstanbul’daki birimlerinin kapatılan Zaman gazetesi ve gruba bağlı diğer medya kuruluşlarının binalarına taşınacağı doğru mudur?

TRT’nin mevcut binaları (Harbiye, Ulus gibi) ne olacaktır?‘ZAMAN GAZETESİ’NE TAHSİS EDİLEN ALAN DEPREM TOPLANMA ALANI MI?’İstanbul Bahçelievler’de bulunan Zaman Gazetesi’nin bulunduğu alanın deprem toplanma alanı olduğu ve yapılan imar değişiklikleri sonrasında FETÖ diye mücadele edilen yapıya tahsis edildiği doğru mudur? Doğruysa bu imar değişikliklerinin altında kim ya da kimlerin imzası vardır? ‘İMZA SAHİPLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK MISINIZ?’İmzası bulunan şahıslar hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 220. Maddesi (Suç işlemek amacıyla kurulmuş olan örgüte üye olmak, Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek vs.) kapsamında işlem yapılacak mıdır? Bu konuda bir suç  duyurusunda bulunmayı düşünüyor musunuz?”
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin