Trendyol Express çalışanları kazandı! Greve giden sözleşmeli teslimatçıların hakedişlerine yüzde 39 zam yapıldı

İki gün önce maaşlarına yapılan yüzde 11'lik zammı protesto etmek için kontak kapatma eylemlerine başlayan Trendyol Express çalışanlarının eylemleri sonuç verdi. Sözleşmeli teslimatçıların hakkedişlerine yüzde 39 zam yapıldı ve aylık toplam hak edişlerinin 12 bin 500 TL + KDV olacağı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
Trendyol Express çalışanları kazandı!  Greve giden sözleşmeli teslimatçıların hakedişlerine yüzde 39 zam yapıldı

Online alışveriş sitelerinden Trendyol’da kendi namına çalışan sözleşmeli teslimatçıların hak edişlerine yapılan yüzde 11’lik zammı protesto etmek amacıyla yaptığı eylemler sonuç verdi ve çalışanların hak edişlerine yüzde 39 oranında zam yapıldı.

Trendyol’dan yapılan açıklamada, “2022 içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hak edişinin aylık en az 12 bin 500 TL+KDV olması, iş ortaklarımızın da beklentilerini karşılar şekilde, garanti altına alınmıştır” denildi.

Şirketten yapılan açıklamaya şöyle devam edildi:

“Mevcut iddialarda ise, sadece ‘iş ortağı destek paketleri’nde geçerli olan hizmet bedeli artış oranı ön plana çıkarılmıştır. Tek başına bu oran üzerinden değerlendirme yapmak eksik ve yanıltıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Trendyol tüm iş ortaklarının memnuniyetini her şeyin önüne koyan bir şirkettir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.”

KONVOYLAR HALİNDE GENEL MERKEZE GELMİŞLERDİ


İki gün önce kontak kapatma eylemlerine başlayan çalışanlar, bugün uzun konvoylar halinde Trendyol’un Maslak’taki genel merkezi önünde toplanmışlardı.

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin