Trakya'da kar başladı. Marmara genelinde havalar soğudu. İşte Türkiye'de havaların ısınacağı, baharın geleceği tarih

Trakya'da bazı yerlerde kar başladı. Kırklareli, Kofçaz'da kar kalınlığının 4-5 santimetreye çıktığı belirtildi. Türkiye genelinde havaların ısınacağı, baharın geleceği tarih de belli oldu.

Google Haberlere Abone ol
Trakya'da kar başladı. Marmara genelinde havalar soğudu. İşte Türkiye'de havaların ısınacağı, baharın geleceği tarih

Trakya'da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış gece saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Trakya nisan ayının ortasında kar yağışı ile beyaza büründü.

Trakya'da kar başladı. Marmara genelinde havalar soğudu. İşte Türkiye'de havaların ısınacağı, baharın geleceği tarih

Kırklareli'nin Kofçaz ilçesi genelinde kar yağışı etkili oldu. Vatandaşlar büyük bir şaşkınlık yaşadı.

 HAVALAR NE ZAMAN ISINACAK?

22 Nisan Cuma gününden itibaren tam anlamıyla bahar başlıyor. 22-30 Nisan arası hem sıcaklıklar sabitleniyor hem de hava sakin bir moda geçiyor.

ANKARA'YA FIRTINA UYARISI

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; rüzgârın Pazartesi ve Salı günleri (18-19 Nisan) Ankara'nın güneyinde ve doğusunda fırtına, yüksek kesimlerde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kaydedildi. 

METEOROLOJİ HAVA DURUMU RAPORUNU YAYIMLADI

Öte yandan Meteoroloji, 18 Nisan hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre yurdu etkisi altına alan gök gürültülü sağanak yağış bu hafta etkili olacak. Öte yanda batı ve iç kesimlerine Afrika üzerinden toz taşınımı bekleniyor. Görüş mesafesinde azalma ve çamur yağışına karşı uyarılar yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Nevşehir, Niğde, Kayseri, Sivas, Samsun, Artvin, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Rize’nin iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; bu gün (Pazartesi) Marmara’nın batısı ile İzmir, yarın (Salı) sabah saatlerinde, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç ve batı kesimlerde yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına(40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile Nevşehir, Niğde, Sivas ve Kayseri çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve doğu kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-80 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin