Trakya ayağı kalktı! Keşan’da sokaklar doldu taştı

Saros Körfezi’ni katleden FSRU Liman ve Boru Hattı Projesi’ne karşı yaşam savunucuları Keşan sokaklarını inletti. Sokakları, meydanları dolduran kalabalık tek ses, ‘Saros’uma dokunma’ diye haykırdı.

Google Haberlere Abone ol
Trakya ayağı kalktı! Keşan’da sokaklar doldu taştı

Edirne Keşan’daki Saros Körfezi’ni katleden ve tüm hukuksuzluğa rağmen BOTAŞ tarafından yapımı devam eden FSRU Liman ve Boru Hattı Projesi’ne karşı yurttaşlar sokaklara döküldü.

Yaklaşık 5 bin kişinin bir araya geldiği ‘Saros için adalet’ mitinginde yurttaşlar önce Enez Kavşağı’nda buluştu. Keşan Kent Konseyi ve Saros Gönüllüleri’nin çağrısıyla gerçekleşen mitinge pek çok yaşam savunucusu, STK ve siyasi parti de katılarak destek verdi.

Keşan Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyen yaşam savunucuları, ’Saros’uma dokunma’ sloganları attı. Yaklaşık 5 bin kişilik kalabalık ‘Saros için adalet’ talebiyle Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.

Saros Gönüllüleri Dayanışması Sözcüsü Mürşide Çoban ve Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz tarafından yapılan açıklamaların ardından Şarkıcı Haluk Levent de destek konseri verdi.

TÜRLÜ TÜRLÜ BAHANELERLE İŞLERİNİ YÜRÜTÜYORLAR

Saros’ta yıllardır devam eden mücadeleye en başından beri destek olan Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla da, “Yine konserdeyiz Saros için. Daha önce Trans Trakya projesini iptal ettirmiştik! Bu kez işimiz zor. Çünkü ilgili şirketler mahkeme karalarına karşı türkü türlü bahanelerle işlerini yürütüyorlar. Olsun! Tarih bu günleri hafızasında tutacaktır elbet!” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin