Tiyatronun acı kaybı

49 yaşındaki oyuncu Nurgül Uluç kansere yenik düşerek tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uluç, “Onikinci Gece” adlı tiyatro oyununun Olivia’sı olarak sevilmişti..

Google Haberlere Abone ol
Tiyatronun acı kaybı

Magazin camiasının Felaket Tellalı Onur Akay’dan kötü haber geldi. Akay, oyuncu Nurgül Uluç’un genç yaşta kansere yenik düştüğünü duyurdu.

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 49 yaşındaki oyuncu Nurgül Uluç’un kansere yenik düşerek tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu. Kendi internet sitesinde bir yazı yazan Akay, “49 yaşındaki usta oyuncularımızdan Nurgül Uluç, uzun süredir kanserle mücadele ediyordu. Uluç’u, maalesef dün sabah saatlerinde İstanbul Maltepe’de tedavi gördüğü hastanede kaybettik. 8 Ağustos 2020 Cumartesi günü hayatını kaybeden Nurgül Uluç’u, sevenleri ve dostları aynı gün saat 15:30’da Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki evinin önünde buluşup, memleketi Elazığ’da toprağa verilmek üzere son yolculuğuna uğurladılar. Uluç, “Onikinci Gece” adlı tiyatro oyununun Olivia’sı olarak sevilmiş, “Melekler Adası” isimli dizideki ve “Korkuyorum Anne” isimli sinema filmindeki rolleriyle tanınıyor. Nur içinde yatsın inşallah.” ifadelerini kullandı.

Nurgül Uluç Kimdir?

6 Mart 1971 yılında dünyaya gelen Nurgül Uluç, Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra çok sayıda tiyatro oyununda rol aldı. Aynı zamanda dizi ve sinema filmlerinde de rol alan Uluç, 2005 yılında düzenlenen Garanti Mini Bank 2. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali‘nde bir ilki gerçekleştirmişti. Oyuncu, 3-5 ile 6-9 yaş çocuk gruplarına yapılan film gösterimleri sırasında, Masalcı Abla kimliği ile filmlerin anlatımlarını üstlenmişti ve bir çocuk annesiydi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin