Tıp öğrencisinin bilemediği soru pes dedirtti!

Güven Bana yarışmasında tıp öğrencisinin soruya doğru yanıt verememesi programa damgasını vurdu.

Google Haberlere Abone ol
Tıp öğrencisinin bilemediği soru pes dedirtti!

ATV’de Tamer Karadağlı’nın sunduğu yarışma programı Güven Bana’da izleyicileri hayrete düşürecek bir sahne yaşandı. Reklamcı Zeynep Bahar Özden ve tıp fakültesi öğrencisi Nilay Dönmez ilk defa karşılaştıkları stüdyoda 500.000 TL’lik ödül için yarışırken bir soru soruldu. Soru tıpla ilgili olduğundan Nilay Dönmez zor tercihi seçti ve yarışmanın sunucusu Tamer Karadağlı 20.000 TL değerindeki zor soru yarışmacılara yöneltti. Soru kısaca şöyleydi : “Genel Cerrahi’nin “-iye” ile biten eski adı nedir?” Sorunun cevabı “hariciye” kelimesini iki yarışmacı da tahmin edemedi.

 

Tamer Karadağlı’nın “siz tıp öğrencisisiniz” yorumuna “bu sorunun cevabını hiçbir tıp öğrencisi bilmiyordur” diye cevap veren Nilay Dönmez “bu sorunun cevabını bilmeyen birçok tıp hocası da vardır” diye devam etti. Tamer Karadağlı şaşkınlık içinde soruyu Nilay Dönmez’in yine tıp öğrencisi olan arkadaşlarına yöneltti. Diğer tıp öğrencilerinin de bu soruyu bilememeleri büyük şaşkınlığa neden oldu.

 

Tıpta 0okumasına rağmen tıp sorusunu bilemeyen Nilay, 12. Soruya gelindiğinde yüzleşme anında butona basıp 30 bin liranın sahibi oldu ve ortağını parasız gönderdi. 

 

Yarışmadan geriye “Tıp öğrencisi hariciye kelimesini bilmek zorunda mı?” şeklinde bir tartışma kaldı. 
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin