Tiemoue Bakayoko: Üzerime silah doğrultup hayatımı tehlikeye attılar

Milan'ın Fransız futbolcusu Bakayoko, kendisine polis tarafından yapılan üst aramasındaki tutumu eleştirdi.

Google Haberlere Abone ol
Tiemoue Bakayoko: Üzerime silah doğrultup hayatımı tehlikeye attılar

Serie A ekiplerinden Milan’ın Fransız futbolcusu Tiemoue Bakayoko, İtalyan polisinin trafikte silahla yaptığı üst aramasını sert şekilde eleştirdi.

3 Temmuz’da Milano’da yaşanan ve sosyal medyaya yansıyan olayda İtalyan polisi Gae Aulenti meydanı çevresinde şüphelendikleri SUV model bir aracı durdurmuş ve araçtaki Milan futbolcusu Bakayoko’yu şüpheli sanarak silahla arabadan indirmişti.

IRKÇILIK OLARAK YORUMLANDI

Üst araması yapıldığı sırada başka bir polisin durdurdukları kişinin Milan futbolcusu Bakayoko olduğunu söylemesi üzerine ortada bir yanlışlık olduğu anlaşılmıştı. Sosyal medyadaki görüntülerden sonra birçok kişi İtalyan polisinin bu sert tavrının durdurdukları kişinin siyahi olmasından kaynaklandığını ve bunun ırkçılık olduğu savundu.

“CAMDAN ÜZERİME SİLAH DOĞRULTULDU”

Kendine silah doğrultuğunu söyleyen başarılı oyuncu, “Hata yapmak insani bir şeydir. Benim buna ilişkin bir sorunum yok. Ama kullanılan yöntemi sorunlu buluyorum. Bunun olması gerekenin de ötesine geçtiğini düşünüyorum. Neden bana sadece kimlik belgelerimi sormadılar, neden iletişim kurmuyorlar? Bir metre ötemde, karşımda camdan üzerime doğrultulmuş silah buldum. Çok açık şekilde hayatımızı tehlikeye attılar. Bir insan hayatını, bu kadar tehlikeye atmak kabul edilebilir değil” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin