THY İstanbul'da çok sayıda seferi iptal etti

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul'daki yoğun sis nedeniyle çok sayıda seferi iptal edildi.

Google Haberlere Abone ol
THY İstanbul'da çok sayıda seferi iptal etti

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul'daki yoğun sis nedeniyle yarın yapılacak Sabiha Gökçen Havalimanı varış ve kalkışlı 48 seferin iptal edildiğini duyurdu.

Meteoroloji’den İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın birçok iline sis uyarısı geldi.

Yapılan açıklamada, “Trakya, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa’nın batısı ve Manisa’da özellikle gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis beklendiğinden görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadeleri kullanıldı.

VALİ YERLİKAYA AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün verilerine göre, İstanbul’da özellikle gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis beklendiğini belirtti.

Yerlikaya, “Görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı lütfen dikkatli ve tedbirli olalım.” ifadelerine yer verdi.

SABİHA GÖKÇEN’DEN YOLCULARA DUYURU

Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ (HEAŞ), sis nedeniyle Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleşecek seferlerde yaşanabilecek iptal ve gecikmelere karşı yolculardan uçuşlarını takip etmelerini istedi.

HEAŞ’tan yapılan açıklamada, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı uçuşlarında, 3 ve 4 Ocak tarihlerinde gece saatlerinden öğle saatlerine kadar yoğun sis beklendiği belirtilerek, “Uçuşlarda aksamalar ve iptaller yaşanması beklenmekte olup, tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili hava yolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

ÇOK SAYIDA SEFER İPTAL EDİLDİ

Tük Hava Yollarının (THY) alt markası AnadoluJet, yarın Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştirilmesi planlanan 100’ün üzerinde uçuşun iptal edildiğini duyurdu.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, “Düşük görüş Sabiha Gökçen Havalimanı’nda operasyonu olumsuz etkilemektedir. Meteorolojik Acil Durum Komitesi’nin toplantısı sonrası alınan kararla yarın AnadoluJet tarafından icrası planlanan, Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı ve varışlı uçuşlar iptal edilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin