Thor Hotel'in ismi ifşa olmuştu. 26 milyon euro kredi battı, otel adrese teslim satılacak iddialarını Barış Yarkadaş Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan'a sordu: Cevap gelecek mi?

Gazeteci Barış Yarkadaş, dünkü köşe yazısı sonrası krediyi ödemeyen otelin isminin ifşa olmasının ardından Thor Hotel'i Halk Bankası Genel Müdürü'ne sorduğunu açıkladı. 26 milyon euro borç ile ilgili Genel Müdür Osman Arslan'a ulaştığını ifade eden Barış Yarkadaş, konuyla ilgili kendisine Arslan'ın "dönüşünü" beklediğini bugünkü köşe yazısında yazdı.

Google Haberlere Abone ol
Thor Hotel'in ismi ifşa olmuştu. 26 milyon euro kredi battı, otel adrese teslim satılacak iddialarını Barış Yarkadaş Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan'a sordu: Cevap gelecek mi?

Korkusuz Yazarı Barış Yarkadaş’ın önceki gün gündeme getirdiği Halk Bankası - Bodrum Thor Otel ilişkisine dair yeni sorular gündeme geldi.

Thor Otel’in Halk Bankası’ndan aldığı 26 milyon Euro’luk krediyi geri ödemediği ortaya çıktı. Bankanın ise 4 yıl önce alınan krediyi tahsil etmek için uzun bir süre herhangi bir işlem yapmadığı ancak geçen yılın sonlarına doğru otele ipotek koyduğu anlaşıldı.

Öte yandan, adı geçen otelin bankadan Euro bazında kredi aldığı, kredinin bir süre sonra TL bazında borca çevrildiği ve bankanın yüksek miktarda zarar ettiği iddia edilmişti.

İddialara göre, aynı otel sahibinin otelin gelirinin yanı sıra, kira gelirleri de olmasına rağmen, kredisini ödemediği anlaşılmıştı.

Gazeteci Barış Yarkadaş, dünkü köşe yazısı sonrası krediyi ödemeyen otelin isminin ifşa olmasının ardından Thor Hotel'i Halk Bankası Genel Müdürü'ne sorduğunu açıkladı.

26 milyon euro borç ile ilgili Genel Müdür Osman Arslan'a ulaştığını ifade eden Barış Yarkadaş, konuyla ilgili kendisine Arslan'ın "dönüşünü" beklediğini bugünkü köşe yazısında yazdı.

Barış Yarkadaş'ın bugün köşesinde yazdığı Halk Bankası ve Thor Hotel ile ilgili makale şöyle: 

"BDDK’nın açıkladığı verilere göre, bu ülkede şu an 4 milyon kişi, bankalara olan kredi kartı borcunu ödeyemediği için ‘yasal takipte.’ Türkçesi, her an hacizle yüz yüze… Bankalar bu vatandaşların ensesinde adeta boza pişiriyor.

Bir yanda ise kamu bankasına borcu olanlar, gemisini gayet rahat yürütüyor ve hiçbir şey olmamış gibi işlerine devam ediyor.

OTELİN ADINI YAZDILAR

Dün bu köşede, bir otelin bir kamu bankasına olan borcunu yazmış ve orada yaşanan skandalı özetlemiştim. Medyaradar adlı internet sitesi, yaptığı araştırma sonucu, bu işletmenin Bodrum’daki THOR Otel olduğunu tespit etmiş.

Sitenin haberiyle birlikte otelin adı alenileşince, otel sahiplerinin 26 milyon euro borcunun olduğu iddia edilen Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a bir mesaj yazdım ve konuyla ilgili olarak konuşmak istediğimi söyledim.

TELEFON BEKLİYORUM…

Yaklaşık 15 dakika sonra mesajıma cevap veren Genel Müdür Arslan, “bir toplantıda olduğunu, yazıda yer alan ifadelerin gerçeği yansıtmadığı ve bana döneceği’’ni söyledi. Ben de kendisine “bekleyeceğimi’’ ifade ettim.

Yazıyı gazeteye gönderene dek Arslan’dan herhangi bir yanıt gelmedi.

Umarım 26 milyon euroluk borcun geri ödenmemesi, otelin adrese teslim bir şekilde satılacağı ve diğer iddialar doğru değildir.

Arslan açıklama yaparsa, kamuoyunun merak ettiği sorular da cevabını bulmuş olur."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin