The Handmaid’s Tale dizisinin 2'nci sezon teaser’ı yayınlandı!

VideoEmmy ve Altın Küre ödüllü ‘The Handmaid’s Tale’in merakla beklenen ikinci sezonundan ilk teaser geldi.

The Handmaid’s Tale dizisinin 2'nci sezon teaser’ı yayınlandı!

En iyi dizi kategorisinde Emmy ve Altın Küre ödüllerini kazanan ‘The Handmaid’s Tale’ dizisinin ikinci sezon teaser’ı çıktı.

Kadınların sadece üreme amaçlı kullanılmak için baskı altına alındığı ve itaat etmeye zorlandığı distopik bir dünyayı anlatan dizinin yeni sezon teaser’ında, dizinin ödüllü başrol oyuncusu Elisabeth Moss yer alıyor.

Bruce Miller’ın imzasını taşıyan dizide Elisabeth Moss’un yanı sıra Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel, Samira Wiley, Madeline Brewer ve Ann Dowd gibi isimler rol alıyor.

Dizi, Türkiye’de ‘Damızlık Kızın Öyküsü’ adıyla yayımlanan Margaret Atwood’un 1985 yapımı gerilim türündeki romanından diziye uyarlandı.

Kadınların neredeyse bütün haklarının elinden alındığı, sadece çocuk doğurdukları ve hizmetçi olarak varlıklarını sürdürdükleri dizi, erkeklerin egemen olduğu dindar bir kesim tarafından totaliter tarzda yönetilen bir ülkeyi anlatıyor. Dizi, distopik yapısıyla karanlık bir hikaye sunuyor.

Kadınların acılı hayatını anlatan dizi, bir kadının elinden çıkma. The Handmaid’s Tale’in yönetmeni, Emmy’den En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Reed Morano.

The Handmaid’s Tale’ın ikinci sezon bölümleri 25 Nisan’da Hulu platformunda yayınlanmaya başlanacak.

Sayfa Derleme Süresi: 3.5787 saniye