TESİYAP Olağan Genel Kurulu yapıldı! Yeni başkan kim oldu?

Türkiye’nin önde gelen sinema filmi ve dizi film yapımcılarının üyesi olduğu TESİYAP, 9. Olağan Genel Kurulu’nu 14 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdi. TESİYAP Genel Kurul’a katılım yüksekti.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel TESİYAP Olağan Genel Kurulu yapıldı! Yeni başkan kim oldu?

Türkiye’nin önde gelen sinema filmi ve dizi film yapımcılarının üyesi olduğu Televizyon ve Sinema Yapımcıları Meslek Birliği (TESİYAP), 9. Olağan Genel Kurulu’nu 14 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdi. TESİYAP Genel Kurul’a katılım yüksekti.

TESİYAP’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile Yapımcı Timur Savcı seçildi.

Sinema ve dizi yapımcıları, yapımcıların her türlü haklarının korunması, teliflerinin toplanması ve dağıtılması konularında daha etkin bir çalışma yürütmek istediklerini; sektörde mesleki dayanışma ve işbirliği ortamını geliştireceklerini belirttiler. Yapımcılar, sektörel çalışma ilişkilerinde, ortak ekonomik ve sosyal haklarını korumak ve geliştirmek için birlikte hareket etmenin önemini vurguladılar.

Genel Kurul’da TESİYAP üyeleri, yapımcılar adına her türlü platformda TESİYAP Yönetim Kurulu’na tam temsil yetkisi verdi.

Genel Kurul’da Yönetim Kurulu’na yapımcılar Timur Savcı, Fatih Aksoy, Şükrü Avşar, Kerem Çatay ve Burak Sağyaşar oybirliği ile seçildiler.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin