Tayland'daki Avustralya Büyükelçiliği'nin kadınlar tuvaletinde gizli kamera skandalı

Tayland'daki Avustralya Büyükelçiliği'nin kadınlar tuvaletinde gizli kameralar bulundu. Olayla ilgili soruşturmalar devam ederken Tayland polisi olayın bir kadın çalışanın tuvaletin zemininde hafıza kartı bulmasıyla ortaya çıktığını aktardı. Emniyet, eski bir büyükelçilik çalışanının tutuklandığı bilgisini paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Tayland'daki Avustralya Büyükelçiliği'nin kadınlar tuvaletinde gizli kamera skandalı

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bulunan Avustralya Büyükelçiliği'nin kadınlar tuvaletinde gizli kamera bulunduğu bildirildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği ifade edilirken, kameraların bir kadının tuvaletin zemininde hafıza kartı bulmasının ardından tespit edildiği aktarıldı.

ESKİ BÜYÜKELÇİLİK ÇALIŞANI GÖZALTINDA
Kameraların ne kadar süredir tuvalette olduğu ve kimlerin kayıt altına alınarak mahremiyetinin ihlal edildiği henüz bilinmiyor. Tayland polisi tarafından yapılan açıklamada, olayla ilgili eski bir büyükelçilik çalışanın tutuklandığı bildirildi.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ YÖNETİCİSİ OLARAK ÇALIŞIYORDU
Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şahsın 6 Ocak'ta Tayland Kraliyet Polisi tarafından tutuklandığı doğrulanarak, söz konusu eski çalışanın 2013'ten bu yana büyükelçilikte bilişim teknolojileri sistemleri yöneticisi olarak çalışan 30'lu yaşlarında ve evli olan Bank Thamsongsana olduğu belirtildi.

SON DERECE GÜVENLİ BİR TESİS OLARAK KABUL EDİLİYORDU
Avustralya Büyükelçiliğinin Bangkok'taki yeni binası 2017'den bu yana faaliyetine devam ederken, son derece güvenli bir tesisi olarak kabul ediliyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin