Taliban katliam yapıyor! Kadın voleybolcuyu vahşice katlettiler

Taliban katliam yapmaya devam ediyor. Taliban bu sefer de Afganistan Gençler Kadın Milli Voleybol Takımı oyuncusunu öldürdü. Afganistan milli takım hocası vahşeti doğruladı...

Google Haberlere Abone ol
Taliban katliam yapıyor! Kadın voleybolcuyu vahşice katlettiler

ABD'nin Afganistan'ı terk etmesinin ardından Kabil'e giren ve kah dondurma yiyerek kah çarpışan otomobillere binerek tüm dünyaya “ılımlı islam” mesajı vermeye çalışan Taliban’ın Afganistan Genç Kadın Voleybol Milli Takım sporcusu Mahjabin Hakimi’yi kafasımı keserek öldürdüğü bildiriliyor.

Söz konusu bilgiyi, İndependent'a konuşan Afganistan milli takım hocasının doğruladığı da aktarılıyor.

"BİRÇOK SPORCU KORKU İÇİNDE"

Taliban tarafından başına bir şey gelmemesi için ismi Suraya Afzali olarak değiştirilen kişi, cinayeti teyit etti. Afzali, “Yaşananlar nedeniyle birçok sporcunun korku içinde” yaşadığını söyledi.

"İNTİHAR ETTİĞİNİ ÖNE SÜRENLER..."

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan gazeteci Savash Porgham, Hekimi'nin öldürülmediğini intihar ettiğini öne sürenler olduğu belirterek; ''Mahcebin Hekimi'nin öldürülmediğini, intihar ettiğini öne sürenler ölüm ilanını paylaşıyorlar ama ya Farsça bilmiyorlar ya da yalan söylüyorlar. Ölüm ilanında "merhumenin şehadetini üzüntüyle duyururuz" deniliyor. Intihar eden biri için "şehadet" tabiri kullanılmaz!'' ifadelerini kullandı.

Porgham ayrıca ölüm ilanını da sosyal medyadan paylaştı: 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin