Swiss Otel tartışmasında yeni perde. Barış Yarkadaş tv100 canlı yayında açıkladı. İmamoğlu ihraçlarını istemişti, Mehmet Ali Tüy ve Özgür Öz hakkında ihraç istemiyle soruşturma başlatıldı

Beşiktaş’ta bulunan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan 63 bin metrekarelik Swiss Otel arazisinin satış işlemlerine itiraz eden iki CHP'li meclis üyesiyle ilgili son dakika bilgisini Barış Yarkadaş paylaştı. tv100'de Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı'nda bununla ilgili bir açıklama yapan tv100.com yazarı Yarkadaş, "Mehmet Ali Tüy ve Özgür Öz adlı CHP’li iki Meclis Üyesi hakkında ihraç istemiyle soruşturma başlatıldığını öğrendim" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Swiss Otel tartışmasında yeni perde. Barış Yarkadaş tv100 canlı yayında açıkladı. İmamoğlu ihraçlarını istemişti, Mehmet Ali Tüy ve Özgür Öz hakkında ihraç istemiyle soruşturma başlatıldı

tv100.com Yazarı Barış Yarkadaş 13 Eylül 2022 günü yayınlanan tv100'deki Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Yarkadaş "Dün CHP’li belediye meclis üyeleri Abant’ta bu meseleleri tartıştılar. Ekrem Bey önümüzdeki günlerde iki meclis üyesinin disipline verilmesi ve ihraç edilmesini istiyor, bunlar Mehmet Ali Tüysüz ve Özgür Öz. İmamoğlu ‘Bu iki arkadaşın dosyası neden hala açılmadı bu benim onur meselemdir’ diyor. Yaklaşık 7-8 beni meclis üyesi aradı ‘İBB, Beşiktaş Vişnezade Mahallesi’nde 63 bin metrekare üzerine kurulu olan Swiss Otel’in mülkiyetini satmak istiyor’ dediler." diye konuşmuştu.

"7 milyar TL’lik bir değer biçiliyor"

Yarkadaş "Ekrem Bey mahkemenin satışını durdurduğu Swiss Otel’in arsasını satmak istiyor ve buraya ortalama 7 milyar TL’lik bir değer biçiliyor. Ekrem Bey bu dosyayı meclise getirdiğinde meclis bunu komisyona havale ediyor ve partiler burası satılabilir diye uzlaşıyorlar. Bugün bu satışa itiraz eden iki kişi uzun bir açıklama yaptı ‘Swiss Otel’in satışını AK Parti döneminde de doğru bulmadık, başkan değişti diye düşüncelerimizden vazgeçecek halimiz yok, İmamoğlu’nun bu tavrımızdan dolayı ihraç edilmemizi kabullenemiyoruz’ dediler" ifadelerini kullanmıştı.

Yarkadaş, "CHP’nin 2 Meclis üyesi Mayıs ayının sonundan bu satışın (Swiss Otel’in satışı) iptali için dava açtılar. İmamoğlu da bu 2 Meclis üyesinin ısrarla ihraç edilmesini istiyor. Kılıçdaroğlu’nun da bu satışa karşı olduğunu ve İmamoğlu’na uyarıda bulunacağını öğrendim." ifadelerini kullanmıştı.

İMAMOĞLU İSTEDİ, CHP'Lİ İKİ ÜYE HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İşte mülkiyeti İBB'ye ait olan Swiss Otel'in satışıyla ilgili yeni bilgileri Barış Yarkadaş, dünkü Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında açıkladı.

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, gazeteciler Hacı Yakışıklı, Şaban Sevinç ve Fuat Uğur; Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Yarkadaş, Beşiktaş’ta bulunan ve İBB’ye ait olan 63 bin metrekarelik Swiss Otel arazisinin satış işlemlerine itiraz eden CHP'li iki meclis üyesiyle ilgili son dakika bilgisini paylaştı.

"Mehmet Ali Tüy ve Özgür Öz adlı CHP’li iki Meclis Üyesi hakkında ihraç istemiyle soruşturma başlatıldığını öğrendim"

Beşiktaş’ta bulunan ve İBB’ye ait olan 63 bin metrekarelik Swiss Otel arazisinin satış işlemine CHP’li iki meclis üyesi, kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle iptal davası açmasıyla ilgili Yarkadaş "İmamoğlu’nun Abant toplantısında ‘Bu benim için onur meselesidir, bu iki arkadaşı ihraç edeceksiniz’ sözleri ne yazık ki karşılık buldu. Mehmet Ali Tüy ve Özgür Öz adlı CHP’li iki Meclis Üyesi hakkında ihraç istemiyle soruşturma başlatıldığını öğrendim" dedi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin