Sultan Abdulhamid Han hastanesinde yangın çıktı: Tedavi gören hastalar çevre hastanelere sevk edildi

İstanbul Üsküdar'da bulunan Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gece saatlerinde yangın çıktı, Hastanenin 6. katında bulunan ameliyathanede başlayan yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Hastanede tedavi gören hastalar çevre hastanelere sevk edildi. istanbul Valiliği, İstanbul Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Blokunda dün gece çıkan yangında, ağır durumda olan bir yoğun bakım hastasının vefat ettiğini bildirdi.

Google Haberlere Abone ol
Sultan Abdulhamid Han hastanesinde yangın çıktı: Tedavi gören hastalar çevre hastanelere sevk edildi

İstanbul Üsküdar'da bulunan Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gece saatlerinde yangın çıktı, Hastanenin 6. katında bulunan ameliyathanede başlayan yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Hastanede tedavi gören hastalar çevre hastanelere sevk edildi.

Yangın saat 02.30 sıralarında hastanenin 6. Katında bulunan ameliyathane bölümünde henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Hastaneden dumanların yükseldiğini fark eden görevliler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

BÜYÜK PANİK YAŞANDI

Haber verilmesi üzerine hastaneye çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken hastanede tedavi gören hastalar hastanenin bahçesine çıkarıldı. Burada ambulanslara alınan hastalar, çevrede bulunan diğer hastanelere sevk edildi.  

Yangın itfaiye ekiplerinin çalışmaları ile kontrol altına alınırken, soğutma ve duman tahliye çalışmaları devam ediyor.  

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği, İstanbul Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Blokunda dün gece çıkan yangında, ağır durumda olan bir yoğun bakım hastasının vefat ettiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, saat 02.50 sıralarında İstanbul Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Blokunda bilinmeyen bir nedenle ani bir yangın çıktığı belirtildi.

Ameliyathanelerin bulunduğu 6. katta başlayan yangına, itfaiye ekipleri tarafından hemen müdahale edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlk etapta Yoğun Bakım Servisi'nde bulunan kritik durumdaki 15 hastamız olmak üzere, diğer servislerde tedavi gören toplam 109 hastamız tedbir amacıyla civardaki hastanelere nakledilmiştir. Bu esnada ağır durumda olan bir yoğun bakım hastamız maalesef vefat etmiştir.

İtfaiye ekiplerince söndürülen yangına müdahale sırasında dumandan etkilenen 4'ü sağlık, 6'sı itfaiye görevlisi olmak üzere 10 personel tedavi ve gözetim altına alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Vefat eden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz."

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin