'Stand-up yapmayı çok özlüyorum, her an sahneye hazırım'

Yeni filmi Arif V 216 için gün sayan Cem Yılmaz, Hürriyet'ten Çınar Oskay'ın sorularını yanıtladı.

Google Haberlere Abone ol
'Stand-up yapmayı çok özlüyorum, her an sahneye hazırım'

Cem Yılmaz, 5 Ocak'ta vizyona girecek olan yeni filmi Arif V 216 öncesi Hürriyet Gazetesi'nden Çınar Oskay'a röportaj verdi.Çınar OSKAY / HÜRRİYETStand-up yapmayı çok özlüyorum, her an sahneye hazırımPeki, stand-up ne zaman?

- Olsa da yapsak...Özlüyor musun?

- Çok! Her an sahneye çıkacak gibi hazırım.E hadi o zaman, niye çıkmıyorsun?

- Yaparım da çok yoruluyorum moruk. Yaşlandık artık. Gençliğimde günde iki kere sahneye çıkıyordum. Yapamam şimdi o kadar. Şubat-martta olabilir belki. Bir-iki senedir çok var yapan. Hoşuma gidiyor. Yolda sahneye çıkan delikanlıya rastladım, “Abi ne zaman yapacaksın? Biraz ileri atabilir misin? Taksite girdim” dedi!Birkaç hafta önce ‘Gelmiş geçmiş en büyük stand-up furyası’ diye bir kapak yaptık Hürriyet Pazar’da. Bir arkadaşım ‘Şimdi Cem Yılmaz düşünsün’ başlığını önerdi. “Sakın” dedik neyse ki.

- Bir-ikisine baktım, iyiler var elbette. İşin acıklı tarafı şu: ‘Şimdi Cem Yılmaz düşünsün’ o kadar saçma ki.Atmadık o başlığı yahu, tamam.

- O, işi ölü doğuran bir şey. Gençliğimi hatırlıyorum, dergideki en az komik adam bendim.Gerçek mi bu?

- Gerçek tabii. Beni etkilemiş bir sürü adam vardır.Kimler?

- (Mehmet) Çağçağ vardı; Ahmet Yılmaz, Kaan Ertem, Bahadır (Baruter), Erdil (Yaşaroğlu), Selçuk (Erdem)...Efsane ‘Leman’ jenerasyonu...

- Sonrasında da çıktı; Yiğit Özgür. Neydi o oğlanın adı; o kadar utangaç ki adını bile unutuyorum... Umut Sarıkaya! Hele ‘Naber’ diye tek başına dergi çıkarmak şövalyelik yani! Bu insanların ana akım olmasını istiyorum. Herkes birbirine Yiğit Özgür karikatürü gönderiyor. Dergiyi alıyor musun? “Yok,

WhatsApp’tan gönderdiler.” Oh, ne güzel ya!Onlardan farkının, sahneye çıkıp şakalarını canlandırmak olduğunu söylemişsin.

- Evet ama orada başka bir zanaat var. Kadim bir şey.Röportajın devamını okumak için TIKLAYIN


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin