Sözcü yazar kadrosuna bomba isim! Hangi deneyimli televizyoncu köşe yazacak?

Sözcü gazetesinin kadrosuna sürpriz bir isim katıldı... Deneyimli televizyoncu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Sözcü Haftasonu'nda yazacağını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Sözcü yazar kadrosuna bomba isim! Hangi deneyimli televizyoncu köşe yazacak?

Televizyon dünyasının deneyimli ismi, Sözcü TV Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş, Sözcü gazetesinin hafta sonu ekinde köşe yazarlığı yapacak.

Habertürk, CNN Türk ve Haber Global televizyonlarında genel müdür olarak uzun süre görev yapan, son olarak da kuruluş aşamasında olan Sözcü TV Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirilen Erdoğan Aktaş, Sözcü Haftasonu'nda yazar oldu.

Deneyimli televizyoncu Aktaş, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Her hafta sonu, "Sözcü Haftasonu'na beklerim" dedi.

ERDOĞAN AKTAŞ KİMDİR?

1967 doğumlu gazeteci, yazar Erdoğan Aktaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunu. Üniversite döneminde Güneş Gazetesinde muhabir olarak çalışma hayatına atıldı. Ardından Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak görev yaptı.

Aktaş, 1993 yılından bu yana televizyon haberciliği ve programcılığı alanında çeşitli kanallarda görev aldı.

Erdoğan Aktaş, 8 sene süreyle görev yaptığı NTV’de 1999-2005 seneleri arasında Yakın Plan programını hazırlayıp sundu.

2005-2008 yılları arasında Star TV Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapan Erdoğan Aktaş; 2008’de Habertürk Genel Yayın Yönetmeni, 2009 yılında ise A Haber Kurucu Genel Müdür ve ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.Bu arada yine A Haber kanalında “Memleket Meselesi” ve “90’a” programlarını hazırlayıp sundu.

1 Ocak 2016'da CNN Türk'ün Genel Müdürü oldu. 2018'in Mayıs ayında kanalla yolları ayrıldı.

Aktaş 9 Ekim 2018 tarihinden 31 Ocak 2020 tarihine kadar Haber Global kanalının Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttü.

Usta isim son olarak henüz yayın hayatına başlamayan, Sözcü TV Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirilmişti.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin