Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, kendilerine "Her Yerde İyilik Hareketi" adını veren grubun beli silahlı olmasına dikkat çekti...

Her Yerde İyilik Hareketi üyesinin sığınmacılara yemek dağıtırken belinde silah olduğuna dikkat çeken İsmail Saymaz, "Bunlar silah göstere göstere ‘iyilik' yapma cüretini kimden alıyor?" diye sordu. 

Google Haberlere Abone ol
Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, kendilerine "Her Yerde İyilik Hareketi" adını veren grubun beli silahlı olmasına dikkat çekti...

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, kendilerine "Her Yerde İyilik Hareketi" adını veren bir grubun üyesinin sığınmacılara yemek dağıtırken belinde silah olduğuna dikkat çekerek, "Kimdir bu, Her Yerde İyilik Hareketi, Diyarbakır'ın orta yerinde silahı göstere göstere ‘iyilik' yapma cüretini kimden alıyor?" diye sordu. 

Saymaz yazısında;
"Fotoğraf Diyarbakır Otogarı'nda çekildi. Çoğunluğu Afganlardan oluşan yüzlerce mülteci geçen ay İstanbul diye Silvan yoluna bırakıldı. Onlar da otoyol kenarından yürüyerek Diyarbakır Otogarı'na geldiler.
Otogara sığınan göçmenler karşıdaki oto sanayide geceleri gruplar halinde otobüse bindirilerek, batıya götürülüyor. Kendilerine Her Yerde İyilik Hareketi adını veren bir grup, 14 Haziran'da göçmenlere yemek dağıttı.
Dini bir eğilime sahip oldukları anlaşılan grubun bir üyesi belinde silahla organizasyonu gerçekleştiriyor. Kimdir bu, Her Yerde İyilik Hareketi? Silahlı ‘iyilik hareketi' mi olur? Diyarbakır'ın orta yerinde silahı göstere göstere ‘iyilik' yapma cüretini kimden alıyor?" ifadesini kullandı. 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin