Soylu'dan Saygı Öztürk için göndermeli özür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sözcü yazarı Saygı Öztürk için 'özür dile' çağrısına cevap verdi. Soylu, özründe böyle göndermede bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Soylu'dan Saygı Öztürk için göndermeli özür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sözcü yazarı Saygı Öztürk için 'özür dile' çağrısına cevap verdi.

Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sayın Kılıçdaroğlu, Özür diliyorum. Taşlıtarla Nazlı Sokak'ta büyüdük biz... Kadın, namus, insan, kavramını; ailemiz, öğretmenimiz, camideki hocamız ve sokağımız öğretti bize... Paraya, yarenliğe, makama, terk etme dediler. Terk etmeyeceğiz... Sizin gibi ve sessiz kalanlar gibi de olmayacağız... Arkadaşlık, Saygı'ya "ayıp etmişsin özür dile" demekti. Diyemedin... Bir anneye, kadına iftiraya karşı hep böyle olacağız. Özür dilerim..."

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e bir haberinden dolayı 'namussuz' demişti. Bunun üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu Soylu'ya "Gazete okuyan herkes Saygı Öztürk’ü bilir. Öğrendiği haberi doğrulatmak için 3-4 kanalı zorlayan araştırmacı biridir. Bir haber yaptı, İçişleri Bakanı o koltuğa yakışmayacak bir şekilde Saygı Öztürk’ü suçladı. Yaptığı her haber doğrudur. Doğru değilse çıkıp özür dileyecek bir kültüre sahip bir arkadaşımız. İçişleri Bakanı’nın, Saygı Öztürk’ten özür dilemesi lazım" çağrısında bulunmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin