Sosyal medya Aydınlık Gazetesi'nin manşetini konuşuyor! Zelenski ile röportaj yapan Yunus Erdoğdu'yu Aydınlık, FETÖ'cülükle suçladı. Erdoğdu'nun ise iki gün öncesine kadar Aydınlık'ın muhabiri olduğu ortaya çıktı

Aydınlık Gazetesi bugün manşetinde 'Zelenski, firari FETÖ'cüyü böyle korudu' başlıklı bir habere imza attı. Haberde ismi geçen Yunus Erdoğdu'nun Zelenski ile yapılan röportajına ait fotoğraf kullanıldı. Erdoğdu'nun FETÖ'cü olduğu belirtilip 15 Temmuz öncesinde Cihan Haber Ajansına çalıştığı hatırlatıldı. Aydınlık'a yanıt veren Yunus Erdoğdu ise 15 Temmuz sonrası Aydınlık Gazetesine çalıştığını hatırlattı. Akabinde Aydınlık, sitesinde bulunan Erdoğdu'ya ait haberleri silmeye başladı.

Google Haberlere Abone ol
Sosyal medya Aydınlık Gazetesi'nin manşetini konuşuyor! Zelenski ile röportaj yapan Yunus Erdoğdu'yu Aydınlık, FETÖ'cülükle suçladı. Erdoğdu'nun ise iki gün öncesine kadar Aydınlık'ın muhabiri olduğu ortaya çıktı

Aydınlık Gazetesi 21 Mart Pazartesi manşetinde Zelenski, firari FETÖ'cüyü böyle korudu' başlıklı bir habere imza attı. 

Haberde, "Türkiye'nin 2016'dan bu yana tüm uyarılarına rağmen Ukrayna’da FETÖ kurumları hâlâ serbestçe ve yoğun bir şekilde faaliyet yürütüyor. Bunların en başta gelenleri, Uluslararası Meridyen Okulları, Işık (Syaivo) Uluslararası Kültür Merkezi ve ukraynahaber.com internet sitesi yer alıyor. Zelenskiy'nin, FETÖ’nün kapatılan Cihan Haber Ajansı’nın Ukrayna muhabiri Yunus Erdoğdu ile 2019'da soru-cevap etkinliğinde fotoğrafı ortaya çıktı." denildi.

Bu haber sonrası Aydınlık'ın manşetten hedefe koyduğu Yunus Erdoğdu Aydınlık'a Twitter'dan yanıt verdi. Kendisinin 15 Temmuz sonrası Aydınlık'a aylarca haber yaptığını hatırlattı. O haberleri paylaştı.

Erdoğdu açıklamasında, "@AydinlikGazete'sinde Işıkgün Akfırat imzalı bir haberde manşetten hedef alındığımı gördüm. İroni gibi çünkü ben, "Cihan" Haber Ajansı kapatıldıktan sonra yani, 15 Temmuz 2016 akabinde, Aydınlık gazetesi için haber yapmaya başladım." dedi.

Erdoğdu'nun bu tweeti sonrası ise ilginç bir gelişme yaşandı. Aydınlık internet sitesinden Yunus Erdoğdu'nun kendilerine yaptığı haberleri silmeye başladı.

Erdoğdu ise silinen haberlerin ekran görüntülerini paylaştı.

Bu yaşanılanlar ise sosyla medyada gündem oldu.

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin