'Son filmini göremedi...' Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Turan Özdemir'in Bekçi filmi vizyona giriyor!

2018 yılında geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren usta oyuncunun rol aldığı "Bekçi" filmi, 14 Haziran'da vizyonda olacak.

Google Haberlere Abone ol
'Son filmini göremedi...' Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Turan Özdemir'in Bekçi filmi vizyona giriyor!

Vefatından 3 ay sonra vizyona giren ‘Kiraz Mevsimi’ filminin gösterimini göremeyen Turan Özdemir’in ‘Bekçi’ filmi ise 14 Haziran Cuma günü, yani vefatından 1,5 sene sonra seyirciyle buluşacak.‘Bekçi’ filminde Turan Özdemir, bir mezarlık bekçisi olan ‘Salih’i canlandırırken ona Koray Ergun, Pelin Ermiş, Serhan Süsler, Uğur Karabulut, Engin Çelik, Sencar Sağdıç, Ali Sinan Demirkale, Fırat Turgut ve Neşe Arat gibi oyuncular da eşlik etti.'Son filmini göremedi...' Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Turan Özdemir'in Bekçi filmi vizyona giriyor!İde Yapım adına Elçin Çelik’in yapımcılığını gerçekleştirdiği film, ilk defa “37. İstanbul Film Festivali”nde seyirciyle buluştu. “29. Ankara Uluslararası Film Festivali”nin “Ulusal Yarışma” bölümüne de katılan filmin yönetmenliğini ise Durmuş Akbulut üstlendi.Turan Özdemir ile ‘Dondurmak Gaymak’ filminin setindeki tanışmasını ve usta oyuncu ile vefatından bi kaç ay önce karşılaşıp filmleri hakkındaki sohbetini anlatan Mehmet Çalışkan, Habertürk'teki köşesinde şunları yazdı:"Turan Özdemir…‘Dondurmam Gaymak’ın setinde tanıştım.Filmin yönetmeni Yüksel Aksu ile yapımcısı Elif Dağdeviren, ‘Sete gelmezsen, seninle bir daha konuşmayız’ demişlerdi.Açıkçası sete gitmeyi pek istemedim.Çünkü filmde hiç ünlü oyuncu yoktu.Daha doğrusu profesyonel oyuncu bile yoktu…Turan Özdemir’in dışında filmde rol alan herkes Yüksel Aksu’nun Muğlalı hemşerileriydi ve hiçbirinin oyunculukla ilgisi yoktu. Erkekler esnaf, kadınlarsa ev hanımıydı.Yüksel Aksu ile Elif Dağdeviren’in ısrarıyla Muğla’daki sete gittim.İyi ki de gitmişim.Hem profesyonel olmayan oyuncuların bir öykünün anlatımını nasıl sahiplendiklerini gördüm hem de Turan Özdemir ile tanıştım.

İşte böylesine özel bir filmin tek profesyonel oyuncusu Turan Özdemir de özel bir oyuncuydu.

Ve hoş sohbeti, yardım sever olması ve vicdanıyla da özel bir insandı.Turan Özdemir ile Vefatından bir kaç ay önce Cihangir’de karşılaştık.‘Dondurmam Gaymak’ günlerinden sohbet ederken söz yeni filmlere geldi.Pek dertliydi.Rol aldığı bağımsız filmler gösterime girmiyordu.Çekim sonrası işlemler için para ve sonrasında ise gösterime girecek salon bulma sorunu yaşanıyordu.Oysa o, filmlerinin bir an önce gösterime çıkarak anlattıkları öykülerin izleyicilere bir an önce ulaşmasını istiyordu.İşte Turan Özdemir, bu nedenlerden dolayı başrolünde yer aldığı iki filmi izleyemeden vefat etti.

Biri ‘Kiraz Mevsimi’, diğeri ‘Bekçi’..Turan Özdemir, 18 Ocak 2018’de geçirdiği kalp krizi sonucu 65 yaşında hayatını kaybetti.

‘Kiraz Mevsimi’, Turan Özdemir’in vefatından 3 ay sonra, 18 Mayıs 2018’de izleyiciyle buluştu.

Diğer filmi ‘Bekçi’nin gösterim tarihi ise 14 Haziran 2019 olarak belirlendi.

Vefatından 18 ay sonra…"


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin