Son Dakika! İddialar doğru çıktı. DEVA Partisi'nde istifa depremi yaşandı. İstanbul'da 13 ilçe başkanı istifa etti

İstanbul'da DEVA'lı ilçe başkanlarının istifa edip CHP'ye katılıcakları iddia edilmişti. Dün ortaya atılan iddialarla ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı. İstanbul'da DEVA Partisi'nin 13 ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti.

Google Haberlere Abone ol
Son Dakika! İddialar doğru çıktı. DEVA Partisi'nde istifa depremi yaşandı. İstanbul'da 13 ilçe başkanı istifa etti

DEVA Partisi'nin Esenyurt, Zeytinburnu, Sancaktepe, Bahçelievler, Esenler, Sultanbeyli, Fatih, Sultangazi, Küçükçekmece, Bağcılar, Esenyurt, Beylikdüzü ve Silivri ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

15 VEKİLİN DERDİNE DEVA OLUNDU

Büyükçekmece'de bulunan bir otelde toplanan ilçe başkanları adına DEVA Partisi Esenyurt Kurucu İlçe Başkanı Halis Kahriman konuştu. Kahriman, partinin kuruluşu sırasında emek harcadıklarını ifade ederek, "Biz yola çıktığımız zaman bu ülkenin geleceği için 81 ilimizde 85 milyon nüfusun herkesin derdine deva olacağız dedik. Ama gelinen noktaya bakıyoruz, 15 vekilin derdine deva olundu.

Adalet, hak, hukuk ve emek dedik ama bütün arkadaşlarımızın emeği maalesef 15 vekil için kullanıldı. Partimizde seçime girmeden önce sayın genel başkanımızın bizatihi açıklaması var, 'kendi logomuz ile seçime gireceğiz'. Cuma günü reklamları verildi, maalesef ki cumartesi günü Millet İttifakı ile beraber Cumhuriyet Halk Partisi listeleri ile girilme kararı alındı. Peki bu kararı verecektiniz, Türkiye'nin 81 ilinde bin 600 arkadaşımız vekil olmak için başvuru yapmıştı. Başvuru yaparken partimize güvenerek başvuru yaptı. Bu arkadaşlarımız ile istişare etmeden arkadaşlarımızın başvurusunu göz önünde bulundurmadan bir anlık karar ile maalesef 5 kişi oturup karar verildi” dedi.

DEVA'LI MİLLETVEKİLERİNE SİTEM

Konuşmasının devamın DEVA Partisi'nden İstanbul'dan milletvekili olan isimlere de sitemde bulunan Kahriman, "Biz emek verdik, teşkilat emek verdi, akabinde bu arkadaşlarımız kendilerini vekil yaptılar. İstanbul'da seçilen 5 tane vekil, inanın bölgedeki arkadaşlarımıza teşkilat mensubu arkadaşlarımıza teşekküre bile gelmediler. Partiyi sürekli küçülttüler, maalesef partiyi bu hale getirdiler.

Türkiye'ye siyasi parti kuruyorsan kendine ve ekibine güveniyorsan kendi logon ile seçime gireceksin. Eğer bu yüreğiniz yoksa, topluma güven vermiyorsanız başarılı olamazsınız, kusura bakmayın. Nitekim gelinen nokta DEVA Partisi olarak değil bir dernek haline geldi. Ben ve arkadaşlarım bundan sonraki süreçte ülkemizin, çocuklarımız geleceği için adalet ve özgürlük için mücadele edeceğiz, asla pes etmeyeceğiz. En kısa sürede ben ve arkadaşlarım Türkiye'de bu ekip tarih yazacaktır” diye konuştu.

GÖRÜŞMENİN FOTOĞRALARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu İstanbul’da bazı DEVA Partili ilçe başkanları ile görüşmüş. Görüşmenin fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin “Yazık… Yakışmadı Kemal Bey!” mesajı paylaşmıştı. Bu görüşmeyle ilgili olarak da DEVA'lı isimlerin istifa edeceği ve CHP'ye katılacakları iddia edilmişti.

 

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin