soL TV bugün yayına başlıyor!

Hafta içi beş gün boyunca YouTube üzerinden güncel siyasal gelişmelerden bilime, dünyadaki gelişmelerden tarihe, eğitimden müziğe pek çok farklı alanda program yapacak. Direnişteki emekçiler, aydınlar, gençler, öğrenciler, kadınlar her gün soL TV’de olacak.

Google Haberlere Abone ol
soL TV bugün yayına başlıyor!

soL TV günlük programlarının yanı sıra dünya ve ülke gündeminde yaşanan anlık gelişmeler ile ilgili konuklarından görüşler aldığı canlı yayınlarla da ekranda olacak.

soL TV'nin 9 Kasım Pazartesi günü yayınlanacak programları şöyle:

15.00 soL Bakış / Canlı

Berat Albayrak'ın istifasıyla ilgili görüşlerini alacağımız Oğuz Oyan, Fatih Yaşlı ve Kemal Okuyan bugün soL TV canlı yayınında olacak.

16.00 soL Kültür

Sol Kültür'ün ilk programında Türkiye Komünist Partisi’nin 100 kuruluş yılı dolayısıyla Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşen "Hiç Boyun Eğer Mi İnsan!" başlıklı sergiyi sizlerle paylaşıyoruz. 100'e yakın eserin yer aldığı bu sergi için işçiler, sanatçılar, sanat tarihçileri ve akademisyenler bir araya geldi. Serginin ortaya çıkış sürecini ve sergide yer alan eserleri küratör Fırat Arapoğlu'dan dinliyoruz.

20.00 soL Bakış

Derin bir ekonomik krizle karşı karşıya kalan AKP Somali'nin İMF'ye olan borçlarını üstlendi. Üstlendiği borç aslında Somali'nin değil başkente sıkışmış sözde hükümetin borcuydu. AKP 2011 yılından bu yana o başkente sıkışmış hırsız diktatörlere para yağdırıyor. soL TV haber merkezi AKP'nin Somali'de somutlanan Yeni Osmanlıcılık ve İhvan politikasını inceledi.

21.00 Kemal Okuyan'la Gündem

Her hafta bir başka gazetecinin Okuyan'a sorular yönelteceği programın bugün yayınlanacak ilk bölümü gazeteci Orhan Gökdemir'in katılımıyla gerçekleşiyor. Gökdemir, Okuyan'a İzmir depreminden ABD seçimlerine, Dayanışma Meclisi'nden Cumhuriyet kutlamalarına kadar pek çok farklı soru yöneltti.

soL TV'yi izlemek ve kanala abone olmak için TIKLAYIN

soL TV’deki bazı program ve içerikler şöyle:

BOYUN EĞMEYEN ŞARKILAR

"Boyun Eğmeyen Şarkılar"da Gülcan Altan ve müzisyen dostları müzik tarihinden, halkların şarkılarından, mitolojilerden, farklı müzik türlerinden örnekler verecek, hikayeler paylaşacak.

BURASI ANKARA

“Burası Ankara”da Erkan Yıldız her hafta bir konuğuyla hayatımızı meşgul eden konulara ışık tutacak.

DAYANIŞMA MECLİSİ TARTIŞIYOR

“Dayanışma Meclisi Tartışıyor” ile Dayanışma Meclisi üyeleri her hafta farklı bir konuyu tartışacak.

DÜNYANIN POLİTİKASI

“Dünyanın Politikası” her hafta dünyanın dört bir yanına uzanarak, farklı ülkelerden emekçilerin yaşadıklarını, dünyanın farklı coğrafyalarındaki siyasal atmosferi izleyicileriyle buluşturacak.

GENÇLİK TARTIŞIYOR

“Gençlik Tartışıyor”da gençler dünyanın ve memleketin sorunlarını, bilimi ve sanatı en dinamik ve eğlenceli haliyle tartışacak.

İŞÇİDEN

“İşçiden” her hafta güncel bir konu ve gündemi işçi sınıfının akıl süzgecinden geçirip, evire çevire tartışacağı bir program olacak.

KEMAL OKUYAN’LA GÜNDEM

“Kemal Okuyan'la Gündem”de her hafta bir gazeteci Okuyan'a gündemle ilgili sorularını yöneltecek.

soL BİLİM VE AYDINLANMA

“soL Bilim ve Aydınlanma”da Bilim ve Aydınlanma Akademisi birbirini izleyecek şekilde dört ayrı başlıkta program yapacak: “Bilim ve Aydınlanma Haberleri”, “Sosyalist Gelecek ve Planlama”, “Bir Bilim İnsanını Tanıyalım” ve “Aydınlanma Sohbetleri”.

soL KÜLTÜR

“soL Kültür” her hafta iki programla sizlerle olacak. Programlarımızda bir yandan kültür sanat alanındaki güncel haberleri sizlerle paylaşırken, diğer yandan farklı disiplinlerde üretim yapan konuklarımızla üretimleri ve alandaki gelişmeler hakkında söyleşiler geçekleştireceğiz.

TARİH SOHBETLERİ

“Tarih Sohbetleri”nde her hafta belirli bir tarihsel konuyu ele alacak, sorular ortaya atacak, onlara yanıt bulmaya çalışacağız.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin