Skandal çocuk kitabı için suç duyurusu!

Ankara Barosu, "Gül ve Düşün" isimli çocuk kitabında, tecavüzü ayrıntılı şekilde anlatan ifadeler kullanan yazar Musa Dinç ve yayınevi sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Skandal çocuk kitabı için suç duyurusu!

Ankara Barosu, bir açıklama yaparak, Musa Dinç tarafından yazılan 'Gül ve Düşün' isimli çocuk kitabındaki ifadeler nedeniyle kitabın yazarı Musa Dinç ve yayınevi sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Baro tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Gül ve Düşün" adlı kitapta yer alan içeriği itibariyle cinsel saldırı suçunu meşru gösteren ve tecavüzü ayrıntılı şekilde anlatan ifadeler nedeniyle kitabın yazarı Musa Dinç ve yayınevi sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

NE OLMUŞTU?

Musa Dinç tarafından yazılan ve Arı Sanat Yayınevi tarafından basılan 'Gül ve Düşün' isimli çocuklara yönelik hikaye kitabındaki skandal ifadeler büyük tepki çekmişti. Kitapta bir tilkinin ayıya tecavüz etmesi anlatılırken, tecavüzü meşrulaştıran ifadeler yer veriliyor. Tepkilerin ardından açıklama yapan Dinç, özür dilemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu; yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor. Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin