Sinemacılar 'sessiz kalma' dedi, imzayı attı!

Sinemacılar 'sessiz kalma' dedi, imzayı attı! Sinema sanatçıları ve meslek örgütlerinin girişimiyle İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için imza kampanyası başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol
Sinemacılar 'sessiz kalma' dedi, imzayı attı!

Sinema dünyasından 11 meslek örgütü ve 153 sinemacı dünyadaki meslektaşlarına ‘Gazze için suça sessiz kalmayın’ adlı imza kampanyasıyla çağrıda bulundu. Ünlü isimler “Masum Gazze halkı günlerdir soykırıma uğratılıyor. Çocuklara, kadınlara ve yaşlılara canlı olan her şeye hedef gözetmeksizin saldıran İsrail devleti insanlık suçu işliyor. Dünyanın bütün sinemacılarına sesleniyoruz: Suça sessiz kalmayın, İsrail savaş makinesini ifşa edin!” şeklindeki metne, imza attı. Metnin dünya sinemacılarıyla da paylaşıldığı belirtildi. Metin “https://www.change.org/tr/kampanyalar/sinema-ve-televizyon-eseri-sahipleri-meslek-birligi-suca-sessiz-kalmayin-2” adresinde imzaya açıldı.

Metni kabul edenler

Metne, Sinema Oyuncuları Meslek Birliği, Belgesel Sinemacılar Birliği, Film Yapımcıları Meslek Birliği, Senaryo ve Diyalog Yazarları Meslek Birliği, Senaryo Yazarları Derneği, Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği, Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği, Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Akademi Derneği, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği, Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği, Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği ve Yeni Sinema Hareketi kuruluş olarak imza attı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin