Sınavlara kar engeli! O üniversite açıklama yaptı: Sınavlar ertelendi. Yoğun kar yağışı Turgut Özal Üniversitesi'nde eğitimi aksattı

Malatya genelinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu. Şiddetini artırarak devam eden kar yağışı eğitim hayatını olumsuz etkiledi. Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli tarafından yapılan yazılı açıklamada bütünleme sınavlarının ileri tarihe ertelendiğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Sınavlara kar engeli! O üniversite açıklama yaptı: Sınavlar ertelendi. Yoğun kar yağışı Turgut Özal Üniversitesi'nde eğitimi  aksattı

Malatya'da, etkili olan kar yağışı ile kent beyaz örtüyle kaplandı. Ekipler trafik akışında sorun yaşanmaması için kar küreme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Turgut Özal Üniversitesi rektörlüğünden yapılan açıklamada ise 02.02.2023 ile 05.02.2023 tarihleri arasında yapılacak bütünleme sınavlarının ertelendiği ve çocukları bulunan üniversite personeli ile engelli çalışanların 1 gün izinli sayılacağı belirtildi.Malatya genelinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu. 

 SINAVLARA KAR TATILI

Malatya'da, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Üniversitemizin tüm akademik birimlerinde 02.02.2023 ile 05.02.2023 tarihleri arasında yapılacak Bütünleme sınavları, ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yapılamayan Bütünleme sınavlarının tarihleri daha sonra ilan edilecektir. Ayrıca Üniversitemizde çalışan hamile ve 2 yaşından küçük çocuğu olan kadınlar ile engelli personelimiz 02.02.2023 tarihinde 1 gün idari izinli sayılacaktır."

İnönü Üniversitesi'nin ise eğitime devam edeceği öğrenildi.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin