Show TV'de üst düzey atama! Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı kim oldu?

Show TV Haber'de üst düzey bir atama gerçekleşti. Televizyon haberciliği konusunda deneyimli, medya dünyasının başarılı ismi, Show TV Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı koltuğuna oturdu.

Google Haberlere Abone ol
Show TV'de üst düzey atama! Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı kim oldu?

Show TV'de Haber Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı görevine televizyon haberciliği konusunda deneyimli bir isim getirildi.

Son olarak Haber Global kanalının Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan ve kanalın reytinglerinin artışında büyük pay sahibi olan Faruk Demirel, Show TV Haber Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı oldu.

Show Ana Haber'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini 24 Kasım 2018 yılından bu yana Rıdvan Bıyık sürdürüyor.

FARUK DEMİREL KİMDİR?

Faruk Demirel, 02.01.1970 tarihinde Ankara'da doğdu. Gazetecilik mesleğine 1989 yılında Türkiye Gazetesi'nde adım attı. Türkiye Gazetesi'nde spor ve siyaset haberleri muhabirliği yaptı. Tansu Çiller'in Başbakanlığı döneminde Başbakanlık Muhabiri oldu. Bu süreçte TGRT'de de görev aldı.

Ardından CNN TÜRK'ün kuruluşu sırasında 1998 yılı sonunda bu kanala transfer oldu. Parlamento Muhabirliği ve Editörlük yaptı.2005 yılında mesleğine ara verdi, Tarım Bakanlığı Basın Müşavirliği görevine atandı.

2006 yılında Star TV Ankara Haber Müdürü oldu.2008 yılında Habertürk Ankara Temsilcisi oldu.2009 Ağustos ayında ATV Haber Koordinatörü oldu. A Haber'in Ankara Ofisini kurdu ve ilk Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı.

2016 yılında Başbakanlık Basın Müşaviri kadrosuyla, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'la çalıştı.

2018 yılının başında CNN Türk Ankara Temsilci Yardımcısı oldu.

Mayıs 2018 tarihinden beri Haber Global Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Faruk Demirel, 18 Şubat 2020'te Haber Global Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin