Seyyar sandıklarda oy kullanma işlemi nasıl olacak? Kimler nereden nasıl başvuracak. Son gün ne zaman?

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin, seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için başvuruların alınmasına yarın başlanacağı bildirildi. Oy kullanabilmek için başvuruların alınmasına ne zaman başlanacağı açıklandı. Başvru adresi belirlnedi. İşte detylar...

Google Haberlere Abone ol
Seyyar sandıklarda oy kullanma işlemi nasıl olacak? Kimler nereden nasıl başvuracak. Son gün ne zaman?

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin, seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için başvuruların alınmasına yarın başlanacak.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere yönelik takvimine göre, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmen, seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için "www.ysk.gov.tr" internet adresinde bulunan veya ilçe seçim kurullarından temin edilecek "seyyar sandık kurulu talep formu" ile ilçe seçim kurulu başkanlığına ya da ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa bir yakını aracılığıyla başvurabilecek.

Başvurular, bugünden itibaren 2 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar yapılabilecek.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin