'Sevdaluk' dizisinde yönetmen ve senaristlerin işine son mu verildi? Yapım şirketinden açıklama!

Show TV'de ekrana gelen dizinin yapım şirketi, çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
'Sevdaluk' dizisinde yönetmen ve senaristlerin işine son mu verildi? Yapım şirketinden açıklama!

Show TV'de başrollerinde Demet Akbağ ve Erdal Özyağcılar'ın yer aldığı BKM imzalı 'Sevdaluk' dizisi hakkında çıkan haberlere son nokta koyuldu.Dizinin yapım şirketi BKM, yönetmen ve senaristlerinin işine son verildiği iddialarını şu açıklamasıyla yalanladı:"31 Ocak Cuma günü bazı medya kuruluşlarında, BKM olarak yapımcılığını üstlendiğimiz 'Sevdaluk' dizisinin yönetmenlerinin ve senaristlerinin işine, tarafımızca son verildiği yönünde çıkan haberler tamamen asılsızdır. Söz konusu kişi ve departmanlardan, genel yönetmen 2013 Aralık ayı başında, yönetmenler yine Aralık ayı ortasında, senaristler ise 18 Ocak 2014 tarihinde; çeşitli nedenlerle, 'Sevdaluk' dizisi ile yollarını ayırmayı tercih etmişlerdir.

 

Aktif olarak yayını devam eden bir projeye zarar vermemek ve iş ahlakı gereği yeni bir ekip kuruluncaya kadar işlerini büyük bir özveri ve titizlikle yapacaklarını vaat eden yönetmen ve senaristler; yönetmenlerin arkadaşı olan yeni bir yönetmeni, bizzat kendileri bulup ikna ederek projeyi teslim etmişlerdir. Bu süreçte yönetmenler ve ekibi; yeni gelen yönetmene intibak ve üslup sorunu yaşanmaması için yardımcı olmuşlar, işin rayına oturması sonucu ayrılmışlardır.

 

Diziyi aynı zamanda projelendiren senaryo ekibi de mevcut koşulları tarafların karşılıklı değerlendirmesi sonucu, ayrılmak istediklerini duyurmuşlardır. Aynı biçimde iş ahlakı gereği, yeni ekip bulununcaya kadar işlerini bir süre daha özveriyle yapacaklarını belirtmişlerdir.

 

Sonuç olarak gerek yönetmenler Yüksel Aksu, Deniz Şayir ve Tankut Kılınç’ın, gerekse senaristler Yıldız Beyazıt, Fikret Bekler, Gülay Batur, Gürhan Özçiftçi ve Hande Alp’in helalleşerek ayrıldıkları bir projede, yapımcı olarak bizlerin, ekibin işine son vermesi söz konusu olmamıştır."

 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin