Ses kayıtları ifşa oldu... CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu istifa etti

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu'ya ait olduğu iddia edilen ses kayıtları internete sızmıştı. O ses kayıtlarında Gruşçu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Konak Belediye Başkanı Abdül Batur hakkında küfürlü sözler sarf ediyordu. Akşam saatlerinde Gruşçu'dan flaş bir açıklama geldi. Gruşçu istifa ettiğini duyurdu. O ses kayıtlarının ise 2 sene öncesine ait olduğu iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol
Ses kayıtları ifşa oldu... CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu istifa etti

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, yaptığı açıklamada, 4 yıla yakın süredir partide ilçe başkanlığı görevi yaptığını belirtti.

 Görev sırasında "ihale peşinde koşmadığını, dosya takipçiliği yapmadığını, bulunduğu konumları kendi menfaatine kullanmadığını, sadece vatan ve vatandaşa hizmet için çalıştığını" belirten Gruşçu, şunları kaydetti:

"Basına yansıyan bana, yasa dışı yollarla yapılmaya çalışılan bu kirli kumpasın muhataplarıyla yargı önünde elbette hesaplaşacağız. Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle sürecin sağlıklı işlemesi, canımdan çok sevdiğim partimin iktidar yolundayken yıpratılmaması ve görevde bulunan yol arkadaşlarıma zarar gelmemesi için kan değişiminin yararlı olacağı inancıyla ilçe başkanlığı görevimden istifa ediyorum."

Bazı basın yayın organlarında Gruşçu'nun bir kişiyle yaptığı telefon görüşmesine ait olduğu öne sürülen ses kaydı paylaşıldı. Görüşmede, Guruşçu'nun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Konak Belediye Başkanı Abdül Batur hakkında küfürlü sözler sarf ettiği öne sürüldü.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin