'Şener Şen’in hayatını oynamak isterdim'

Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu "Hadi Be”ye, “Erkenci Kuş” dizisinde canlandırıdığı Cey Cey karakteryle ünlenen başarılı oyuncu Anıl Çelik konuk oldu.

Google Haberlere Abone ol
'Şener Şen’in hayatını oynamak isterdim'

“Hadi Be” programında Emre Saygı'nın sorularını yanıtlayan Anıl Çelik, oyunculuk kariyeri başta olmak üzere bilinmeyen yönlerine dair samimi açıklamalarda bulundu.Sokakta giderken insanlar sevgilerini gösterince hoşuma gidiyorAnıl Çelik, Erkenci Kuş dizisindeki rolünün gelişimi hakkında önemli açıklamalarda bulundu: Tabii ki bir ön çalışmasını yaptık, biz de bir şey bekliyorduk Cey Cey’le ilgili ama insanların çok beğenisini, sevgisini kazandı. Sokakta giderken insanlar sevgilerini gösterince hoşuma gidiyor. Ama Cey Cey diye bağırıyorlar, Anıl diye bağıran yok tabii...Bölümlük olarak Ankara’da günlük dizilerde oynamaya başladımGenç oyuncu Anıl Çelik kariyerinin başlangıcı ve gelişimi hakkında samimi açılamalar yaptı: Ankara’da ben tiyatroya başlamıştım liseyi bitirince, Ankara Sanat Tiyatrosu’na girmiştim sınavla. Bölümlük olarak Ankara’da günlük dizilerde oynamaya başladım. FOX yeni açılmıştı ve o zaman Ersoy Güzel’in çektiği bir dizi vardı ona geldim oynayacağız diye. Dediler ki; bir sezon garanti dizi, dedim ki; o zaman ben taşınayım ama sonra 5. bölümde bitti dizi. Kaldım burada, sonra İstanbul’da üniversiteye girdim. 10, 20 bölüm süren dizilerde oynamaya başladım. Sonra 2 yıl önce bir sinema filmi çektik. Daha sonra tiyatro yapmaya başladım, sonra tekrar bizim yazdığımız bir sinema filmi çektik arada... Oradan bir yükseliş oldu, bir ödül aldım derken sonra Erkenci Kuş’la birlikte yükselişe geçtik.

Öyle bir tercih yok ama tiyatro en başta tabi ama bakıldığında totalde hepsi oyunculuk öyle çok ayırmıyorumRöportajın Doğru-Yanlış bölümünde “Sinemayı tiyatroya, tiyatroyu diziye tercih ederim” sorusuna yanlış cevabını kaldırarak nedenini açıkladı: Öyle bir tercih yok ama tiyatro en başta tabi ama bakıldığında totalde hepsi oyunculuk öyle çok ayırmıyorum.Alışveriş yapmaya üşeniyorumAnıl Çelik çok eşyasının olmadığını ve alışveriş yaparken üşendiğini söyledi: Üşeniyorum alışveriş yapmaya, bana zor geliyor. Bir de kalabalığı çok sevmiyorum; evde de öyle giyimde de... Çok beğendiğim bir ayakkabı olursa onu almak istiyorum ama çok da yanıp bitmiyorum, ölmüyorum yani.Sürekli kumandayı temizliyorum"Evinde en titiz olduğun konu nedir?" sorusuna yaptığı açıklama: Kumanda temizliyorum sürekli. Playstation kollarını temizliyorum hep. Geçen gün internetten denk geldim tuvaletten daha çok bakteri varmış. Daha önce böyle bir temizlik durumum yoktu ama bunu duyunca oluşmaya başlıyor işte.Hukuk fakültesine gireceğim diye baya çalıştım ve kazandım da aslında ama son anda istemediğime karar verdimÇocukken de bu mesleği mi yapmak istiyordu Anıl Çelik?Ailenin istediği bir meslek düşüncesi var mıydı? Sorusuna Anıl Çelik’in cevabı: Yok hiç öyle bir düşüncem yoktu. Avukat olma durumuna ailede pozitif bakılıyordu, hatta hukuk fakültesine gireceğim diye baya çalıştım ve kazandım da aslında ama son anda istemediğime karar verdim.Türkiye’den Şener Şen’in falan hayatını oynamak isterdimAnıl Çelik, Emre Saygı’nın "İleride şöyle birinin biyografisini oynamak isterim" dediğin biri ya da oynamak istediğin bir karakter var mı? Sorusuna yaptığı açıklama: Bu yaştan baktın mı ileride oynamak isteyeceklerim değişkenlik gösterebilir. Ama mesela Türkiye’den Şener Şen’in hayatını oynamak çokisterdim, kendisinin hayranıyım.Mezarcıyız filmdeİleri bir tarhite vizyona girecek olan son filmi “Ölü Yatırım” hakkında izleyicilere bilgi verdi: Mezarcıyız filmde. Aslında birisi hırsız, birisi yaşlı kadınlara masaja giden bir karakter. Aslında babaları mezarcı ama o ölecek 6 ay içinde, "6 ay çalışırsanız buradaki emekli ikramiyemi de size vereceğim, çalışmazsanız vermiyorum" diyor. Karakterler de mezarcılık yapıyorlar. Mezarda çekmedik set kuruldu, çünkü mezarda çekmek sıkıntı olurdu.Lise takımındayken kurbağalamada Ankara birinciliğim varAnıl Çelik lisedeyken yüzme takımında olduğu ve il birinciliği kazandığını açıkladı: Yüzücüydüm ben inandırıcı gelmedi biliyorum ama lise takımındayken kurbağalamada Ankara birinciliğim var.Zeus gibi geziyor setteGenç oyuncu “Erkenci Kuş” dizisindeki başrol oyuncu arkadaşları hakkında özel ve samimi açıklamalarda bulundu: Can Yaman, yakışıklı adam. Zeus gibi geziyor sette. Çok da düzgün bir adamdır aynı zamanda... 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin