Senarist 'tıkandı', popüler dizi bitiyor

Kanal D'de ekrana gelen dizinin final yapma nedeni belli oldu.

Google Haberlere Abone ol
Senarist 'tıkandı', popüler dizi bitiyor

Kanal D'de başrollerinde Kerem Bürsin, Hande Doğandemir, Yağmur Tanrısevsin ve Emre Kınay gibi oyuncuların yer aldığı 'Güneşi Beklerken' dizisi final yapıyor. 

Yapımcılığını D Productions'ın üstlendiği dizi, 27 Temmuz tarihinde 54. bölümüyle ekrana veda edecek. Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşesinde dizinin final yapacak olmasının nedenini dizinin senaristi Gökhan Horzum'un 'tıkanması' olarak açıkladı.Koloğlu'nun yazısı şöyle: 'GÜNEŞi BEKLERKEN' NEDEN BiTiYOR?Kanal D'nin gençlik dizisi 'Güneşi Beklerken', 54. bölümde final yapıyor. Daha önce 'sezon finali' yapması düşünülüyordu fakat dizinin kendi odağını kaybettiği, gençlik enerjisinin tükendiği önü sürüldü.Tabii izlenme oranlarındaki düşüş de unutulmamalı. Kanal D için; “bir iş 5-6 reytinginin altına düşüyorsa bitirilir” kuralından hareket edilmiş bu karar alınırken.

Kulağıma gelen bilgiler, dizinin senaristi Gökhan Horzum'un 'tıkandığı' yolunda.Yorgunluk... Bunu anlamamak imkansız. Gerçekten dizi 'bol soru işaretleri'yle gidiyordu. Horzum'un bu durumu üzerine Kanal D, yeni bir ekiple diziye devam etme kararı aldı ama yakalanan ivmeyi bir anda yeni bir ekiple tekrarlamak mümkün değildi. Nitekim olamadı.

Sonunda oturup konuşuldu ve diziye final yapmaya karar verildi.Peki planlanan neydi aslında?Yazının tamamını okumak için tıklayınız.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin