'Senarist' filminin tanıtım videosu yayınlandı!

Sinema salonlarına girmek için gün sayan 'Senarist' filminin ilk fragmanı yayında...

Google Haberlere Abone ol
'Senarist' filminin tanıtım videosu yayınlandı!

Yapımcılığını MetrajFilm'in üstlendiği 'Senarist' filmi, sinemaseverlerle buluşmak için gün sayıyor.

Senaristliğini Hulusi Orkun Eser'in üstlendiği ve aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise M.Asım Tuncay Aynur, Halis Bayraktaroğlu, Mustafa Uzunyılmaz, Dilara Büyükbayraktar, Murat Parasayar ve Ebru Sarıtaş bulunuyor.

26 Şubat'ta vizyona girecek olan filmin konusu şöyle;"Şeytanın tüm insanlığı azdırmak için yaptığı tek şeyin kulaklarına kötülüğü fısıldamak olduğunu mu sanıyorsunuz?" Adem başarılı bir siyasi yazardır. Kendisini izleyen adamları farketmesiyle birlikte başlayan macera, Adem'in gerçekleri farketmesiyle devam eder... Onlar aslında hep vardı, Biz yanlızca varlıklarına alışmıştık... Tıpkı diğer tüm insanlar gibi..."

Filmin yönetmenliğini üstlenen Hulusi Orkun Eser ise 'Senarist'i böyle anlatıyor:"Senarist", bugün bu coğrafyada sıklıkla şahit olduğumuz algı yönetiminin anlaşılmasını sağlayacak bir hikâye. Büyük planların gerçekleşmesi için küçük hamlelerin ne kadar önemli olduğunu insanların gözüne sokmak niyetim. Bir adamın yapacağı tek bir hareketin kitleleri nasıl etkileyeceğinin yanı sıra, insanların ne şekilde yönetildiği, toplumların nasıl yönlendirildiği gibi konuların;  genele bakıldığında küçük sayılabilecek bir olayla anlatmaya çalıştım. Aslında film çok şey anlatıyor... Dikkatli izleyene tabi. Siz bir yazarın hikayesini izliyorsunuz fakat gördüğünüz tüm insanlığın hikayesi."

Orkun Eser kimdir?1989 yılında Konya'da doğdu. Selçuk üniversitesinde yarım bıraktığı harita mühendisliğinden sonra radyo sinema ve tv bölümüne devam etti. 2009 yılınca kurduğu MetrajFilm isimli şirketinde bugüne kadar birçok reklam filmi, klip, animasyon filmleri yazdı ve yönetti. Yıllarca birçok dizi ve prodüksiyon şirketine görsel efekt hizmeti verdi. 24 yaşında ilk filmi olan "Senarist"i çekti. "Senarist" henüz vizyona girmeden geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan "Benzersiz" isimli filmi filmin iki yönetmeninden biri olarak tamamladı. MetrajFilm yapımcılığında tamamlanan film bu sezon içerisinde vizyonda yer alacak. Şuan hala MetrajFilm'de kardeşi Ali Eser ile birlikte işlerini sürdürmekte. 
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin