Selin Ciğerci hakkında 'Çocuğu İngiltere'ye kaçıracak' iddiası!

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, bugünkü yazısında Selin Ciğerci’nin evlat edindiğini söylediği o çocuğu İngiltere’ye kaçıracağını iddia etti.

Google Haberlere Abone ol
Selin Ciğerci hakkında 'Çocuğu İngiltere'ye kaçıracak' iddiası!

Geçtiğimiz yıl ikinci kez boşanan Selin Ciğerci ile Gökhan Çıra evlat edindiklerini duyurmuştu. Bunun üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, basında ve sosyal medyada Selin Ciğerci'nin 'evlat edindiğine' ilişkin haberleri yalanlayarak, "Selin Ciğerci ve eski eşi Gökhan Çıra tarafından Bakanlığımıza evlat edinme konusunda resmi herhangi bir başvuru yapılmamıştır. Cumhuriyet Başsavcılığına, habere konu iddiaların araştırılması, olayın tarafı olabilecek ilgililer hakkında adli soruşturma ve çocukla ilgili sosyal inceleme yapılması adına gerekli tüm tedbirlerin alınması için başvuruda bulunulmuştur." açıklamasını yapmıştı.

'VİZE İŞLEMLERİNİ BAŞLATTILAR'

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay ise bugünkü yazısında, Selin Ciğerci’nin çocuğunu İngiltere’ye kaçıracağını duyurdu. Akay, şu ifadeleri kullandı:

"Geçtiğimiz hafta Selin Ciğerci ile Gökhan Çıra, Saadet Selenay Çıra isimli bebeği evlat edindiklerini duyurmuştu. Ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evlat edinme olayını yalanlayarak, çocukla ilgili sosyal inceleme yapılması adına gerekli tüm tedbirlerin alınması için, Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmuştu. Çocuğun gerçek babası Gökhan Çıra ve bebeği 9 ay karnında taşıyan ve emziren Eylül ismindeki taşıyan anne, Çocuğu İngiltere’ye götürmek için gerekli vize işlemlerini başlattılar. Yani çocuğun devlet korumasına alınacağını anladıkları için yurt dışına kaçırıyorlar. Gökhan ve Selin Kıbrıs’ta anonim yumurta donörü kullandıkları için, taşıyıcı anne de bebeğin gerçek annesi değil ama dünyaya getirdiği için bebek şimdilik onun üstüne kayıtlı. Ancak Gökhan Çıra bebeğin öz babası. Yumurta vericisi ise Kıbrıs’ta bilinmeyen bir üniversite öğrencisi ve anonim olduğu için hiçbir zaman bilinemeyecek. İkiz olan bebeklerden birinin maalesef yaşamadığı da yeni öğrendiğim bilgiler arasında. Saadet Selenay Çıra ismini verdikleri kız bebek 1 yıl önce dünyaya gelmiş. Selin Ciğerci, bu çocuğu yurt dışına yerleşmeden maalesef evlat edinemeyecek."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin