Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu'ndaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin Aleviler ile ilgili sözlerine soruşturma

Ankara'nın Mamak ilçesindeki Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu'nda görevli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninin, ders sırasında Alevi öğrencilere tepki çeken sorular yönelttiği iddiasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı.

Google Haberlere Abone ol
Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu'ndaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin Aleviler ile ilgili sözlerine soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara'da okulda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ile bazı öğrenciler arasında geçtiği iddia edilen olayla ilgili inceleme-soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara'nın Mamak ilçesindeki Şehit Ali İhsan Okatan Ortaokulu'nda görevli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninin, ders sırasında Alevi öğrencilere tepki çeken sorular yönelttiği iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Ankara'nın bir ilçesinde bir din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ile bazı öğrenciler arasında geçtiği iddia edilen olayla ilgili Bakanlığımız tarafından inceleme/soruşturma başlatılmıştır. Süreç yakından takip edilmektedir" denildi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin