Sebastien Haller, testis kanseri nedeniyle gördüğü tedavi hakkında yeni bir açıklama yayınladı

Borussia Dortmund’un geçen yaz Ajax’tan transfer ettiği yıldız golcü Sebastien Haller’in testislerinde kötü huylu tümör olduğu saptanmış ve tedavisine kemoterapi ile devam edileceğini duyurulmuştu. 28 yaşındaki futbolcu tedavisindeki son durumu Twitter hesabından paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Sebastien Haller, testis kanseri nedeniyle gördüğü tedavi hakkında yeni bir açıklama yayınladı

Bir süredir sahalardan uzak olan Sebastien Haller; kemoterapi sonrası kanseri atlatmak için ameliyat olacağını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Haller; "Beni sahadan uzak tutan tümörü vücudumdan tamamen atmak için ameliyat olacağım." dedi.

Forvet oyuncusu sözlerinin sonunda "Mücadele henüz bitmedi!" açıklamasında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Alman kulübü Dortmund; oyuncunun transferinden kısa süre sonra yaptığı bildirimde forvet oyuncusunda testis tümörü tespit edildiğini belirtti. 

Dortmund Sportif Direktörü Sebastian Kehl yaptığı açıklamada; "Aldığımız haber hem bizim için hem Sebastien için şoke edici oldu. Sebastian'a en kısa sürede iyileşmesi dileğinde bulunuyorum. Umuyorum en kısa sürede tekrar buluşacağız. En iyi tedaviyi aldığından emin olacağız." dedi. 

Son idmanda kendisini iyi hissetmeyen forvet oyuncusu, kontrol amaçlı tetkiklerden geçirilmişti. Haller, hastalığı nedeniyle kulübün İsviçre kampından ayrıldı ve tedavi için Almanya'ya döndü. Fildişi Sahili milli oyuncusu 6 Temmuz'da Dortmund'a Hollanda ekibi Ajax'tan transfer olmuştu.

NTV SPOR

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin