Saygı Öztürk'ten dikkat çeken iddia: Üç generalin istifa dilekçesini verdiğini öğrendim

Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde dikkat çeken bir iddiada bulundu. TSK'da görevli bazı rütbeli askerlele ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. “Üç generalin istifa dilekçesi verdiğini öğrendim” dedi.

Google Haberlere Abone ol
Saygı Öztürk'ten dikkat çeken iddia: Üç generalin istifa dilekçesini verdiğini öğrendim

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, çoğunluğu İdlib bölgesinde olmak üzere bu sene içinde 77 şehit verildiğini belirterek, "Şehit sayılarımızı incelediğimizde bazı yıllarda daha fazla şehit verdiğimiz anlaşılıyor. Örneğin, AKP'nin iktidara geldiği 2003 yılında 31 şehit. 2004'te 75 şehit. 2009'da 62 şehit. 2013 yılında 61 şehidimiz olmuştu. Yani, bu yılın ilk 9 ayında verdiğimiz şehit sayılarından düşüktü" diye yazdı.

 

‘İstifa eden komutanlar ve şehitlerimiz’ başlıklı yazısında Suriye'de görev yapan Tuğgeneral Metin Eştürk, Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir ve Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ercan Çorbacı'nın istifalarına işaret eden Öztürk, "Şu günlerde üç generalin de istifa dilekçesi verdiğini öğrendim. Ancak, dilekçe vermeleri onların ayrılacağı anlamına gelmesin. Genelkurmay bunları kabul etmeyebilir, bu nedenle isimlerini de yazmıyorum" ifadelerini kullandı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin