Savcı Sayan'dan KRT ve Halk TV hakkında flaş iddia. KRT TV'yi, Halk TV'nin sahibi iş insanı Cafer Mahiroğlu mu alacak? KRT Genel Müdürü Adnan Bulut'tan açıklama geldi

AK Partili Ağrı Belediye Başkanı, Deniz Baykal'ın eski sağ kolu Savcı Sayan CHP'ye yakınlığı ile bilinen KRT ve Halk TV hakkında flaş bir iddiada bulundu. Sayan, Halk TV'nin sahibi iş insanı Cafer Mahiroğlu'nun KRT TV'yi almak için girişimlerde bulunduğunu iddia etti. KRT'nin Genel Müdürü Adnan Bulut ise bu iddiaya yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Savcı Sayan'dan KRT ve Halk TV hakkında flaş iddia. KRT TV'yi, Halk TV'nin sahibi iş insanı Cafer Mahiroğlu mu alacak? KRT Genel Müdürü Adnan Bulut'tan açıklama geldi

MEDYATAVA / ÖZEL

Halk TV'nin sahibi iş insanı Cafer Mahiroğlu'nun gazete kurmak istediği uzun süredir medya kulislerinde konuşuluyordu. Mahiroğlu'nun bu kapsamda Dünya Gazetesi ve Korkusuz Gazetesi'ni almak istediği iddia edilmişti. Mahiroğlu tarafından bu iddialar yalanlanmamıştı. Mahiroğlu'nun bu gazeteleri alma girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından 'Halk Gazetesi' isminde bir günlük gazete çıkarma planı olduğu öne sürülmüştü.

Mahiroğlu, Cumhuriyet Gazetesi'nden ayrılan muhabir ve editörleri Halk TV kadrosuna kattı. Mahiroğlu, Halk TV'nin web sitesini de geçmişte Hürriyet, Millet gibi gazetelerde yazmış gazetecilere açtı.

 

Medya sektöründe güçlenmek isteyen Mahiroğlu'nun başka TV kanalları satın almak için düğmeye bastığı iddia edildi. AK Partili Ağrı Belediye Başkanı, Deniz Baykal'ın eski sağ kolu Savcı Sayan Mahiroğlu'nun KRT TV'yi satın almak için resmi teklifte bulunduğunu iddia etti.

Sayan Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Gecenin bomba haberi, Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu, KRT TV’yi de almak İçin resmî teklifte bulunmuş. İlginç şeyler oluyor…" ifadelerini kullandı.

İşte o tweet:

MedyaTava'nın edindiği bilgiye göre de Mahiroğlu KRT TV'yi satın almak istiyor. Ancak Mahiroğlu'nun resmi teklifte bulunup bulunmadığı henüz netleştirilemedi.

Adnan Bulut'tan açıklama

KRT TV'nin Genel Müdürü Adnan Bulut ise dün gece ortaya atılan bu iddiaya bu sabah Twitetr üzerinden yanıt verdi ve satış iddiasını yalanladı. Bulut, "Savcı Sayan geceleri üstünü iyice ört. Bak sonra böyle şeyler söylüyorsun. Haaa, bir de: Lan bıraaak. Böyle bir zırvaya ancak böyle bir yanıt verilebilirdi Ciddiye alıp doğru düzgün yanıt versem kendime saygım kalmazdı." ifadelerini kullandı. 

Savcı Sayan'dan KRT ve Halk TV hakkında flaş iddia. KRT TV'yi, Halk TV'nin sahibi iş insanı Cafer Mahiroğlu mu alacak? KRT Genel Müdürü Adnan Bulut'tan açıklama geldi - Resim : 2

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin