Savcı Sayan kalp krizi geçirdi. AK Parti İzmir'den milletvekili adayı göstermişti; Sayan hastanede tedavi altına alındı

Eski Ağrı Belediye Başkanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Savcı Sayan'ın kalp krizi geçirdiği duyuruldu. İzmir'de ikinci tur seçim çalışmalarını sürdüren Sayan'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre Sayan geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Savcı Sayan'ın sağlık durumu ile ilgili hastaneden son dakika açıklaması geldi.

Google Haberlere Abone ol
Savcı Sayan kalp krizi geçirdi. AK Parti İzmir'den milletvekili adayı göstermişti; Sayan hastanede tedavi altına alındı

Eski Ağrı Belediye Başkanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Savcı Sayan'ın kalp krizi geçirdiği duyuruldu. İzmir'de ikinci tur seçim çalışmalarını sürdüren Sayan'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre Sayan geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Sayan'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Sayan'ın hastaneye kaldırıldığı tedavisinin devam ettiği duyuruldu. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

"2. Tur seçim çalışmalarına İzmir’de devam eden sayın Savcı Sayan, Aydın kanaat önderleri ile görüşmek üzere ilimize giderken yolda kalp krizi geçirmiş olup, acilen hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştır. Savcı Bey'in tedavisi devam etmektedir. Sevenlerine ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.. "

 

SAĞLIK DURUMU HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti'nin İzmir milletvekili adayı olan ve dün Aydın'da kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan Savcı Sayan'ın sağlık durumunun iyiye gittiği, yarın taburcu edilmesinin planlandığı belirtildi.

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti'den İzmir milletvekili adayı olan Sayan'ın, dün geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.

Hastanenin Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada Sayan'ın göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye geldiğini, bilinen bir damar ve şeker hastalığının da bulunduğunu aktardı.

Güngör şunları kaydetti:

"Yaptığımız tetkiklerde, kısmi kalp krizi adını verdiğimiz bir bulgu saptadık. Kanda tropolin denen bir değer var. Gizli ya da aşikar kalp krizini gösteren değerde yükseklik olunca ve göğüs ağrısı olunca anjiyo kararı aldık. Kendisine de ilettik bu kararımızı. Laboratuvarımıza aldık. Sonra el bileğinden girerek anjiyosunu yaptım. Sağ tarafındaki damarında ciddi oranda bir darlık saptadık. Oraya balon ve bir adet stent uyguladım. Sağlık durumu iyi, genel durumu iyi. Bugün serviste takip ediyoruz. Herhangi bir hayati tehlikesi yok. Şu an için komplikasyon gelişmedi. Nasip olursa yarın taburcu etmeyi planlıyoruz."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin