Sanatçılardan Hürriyet'e tam destek: Vandallık kabul edilemez

Tanınmış isimler Hürriyet'e sahip çıktı...

Google Haberlere Abone ol
Sanatçılardan Hürriyet'e tam destek: Vandallık kabul edilemez

Türkiye’yi yasa boğan terör olayları, gelen şehit haberleri ve Hürriyet gazetesine yapılan saldırılara tepki yağıyor.Politika, spor ve medya dünyasının yanında, ünlü sanatçılar da teröre ve Hürriyet gaztesine yapılan çirkin saldırılara isyan etti, “birlik mesajı” verdi.İşte, o mesajlar:SEZEN AKSU: GAZETECİ ÖZGÜR OLMALI"Herkes özgür olmalı. Gazeteci de özgür olmalı, fikrini özgürce ifade edebilmeli. Herkes de tepkisini olgunlukla, insaniyetle ve ilkel değil uygarca vermeli. "

 TARKAN: FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ DOĞAL HAKKIMIZ"Hürriyet gazetesine yapılan saldırılar beni son derece üzdü. Basın kuruluşlarının fikir özgürlüğüne saygı duyulmayan ve bu özgürlüğün şiddetle engellenmeye çalışıldığı bir ülkede, bırakın demokrasiyi demokrasi hayalinden söz etmek bile mümkün değildir. Basının, gazetecinin ve de toplumun fikrini özgürce beyan etmesinden dolayı böyle saldırılarla ve yargılarla karşılaşmasını kınıyor, bir sanatçı olarak değil bu ülkenin bir bireyi olarak bu antidemokratik tutumun acil olarak değişmesini, değiştirilmesini talep ediyorum. Zira insan olarak fikir özgürlüğümüz en doğal hakkımızdır."

 ZİYNET SALİ: VANDALLIK KABUL EDİLEMEZ"Hürriyet’e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve çok büyük üzüntü duyuyorum. Hukuk çerçevesinde, demokratik yollardan eleştiri haktır. Ama saldırı ve vandallık kabul edilemez."

 Haberin devamını okumak için TIKLAYIN...  


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin