Şampiyon filminin ön gösterimi yapıldı!

7 Aralık'ta vizyona girecek olan "Şampiyon” filmi bir ilke imza attı.

Şampiyon filminin ön gösterimi yapıldı!

Efsane yarış atı Bold Pilot ve onun bir araya getirdiği jokeyi Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki ölümsüz aşkın gerçek hikayesini beyaz perdeye taşıyan “Şampiyon” filmi bir ilke imza attı. 3.500’i aşkın seyirci yılın filmi “Şampiyon”u vizyona girmeden bir hafta önce oyuncularla birlikte izledi.

Maslak TİM Show Center’da önceki akşam düzenlenen 17.00 ve 21.00’de iki ayrı seansta gerçekleştirilen ön gösterime ilgi büyüktü. Türkiye’de ilk kez bu kadar büyük çapta gerçekleştirilen ön gösterimin sonunda sahneye çıkan oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı. “Şampiyon” filminin oyuncuları ve ekibi de filmi ilk kez ön gösterime katılan seyircilerle birlikte izledi. Filmin sonunda salondaki seyirciler göz yaşlarını tutamazlarken sahneye çıkan oyuncularda duygusal anlar yaşadı. Heyecandan konuşmakta zorlanan başrol oyuncuları Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan  ön gösterime gelen seyircilere teşekkür ettiler.

Sonrasında fuaye alanında filmin afişini imzalayan oyuncular, “Şampiyon”u izlemeye gelen seyircilerle bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. Filmdeki “Şşş Bold Pilot geliyor!” repliğini film severlerle hep bir ağızdan söyleyen oyuncular sosyal medya için toplu selfie pozu da verdiler.

Ay Yapım ve Med Yapım imzalı başrollerini; Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’ın paylaştığı “Şampiyon”un yönetmen koltuğunda, senaryosuna da Serkan Yörük ile birlikte imza atan Ahmet Katıksız oturuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destek verdiği “Şampiyon” filminin basın sponsorluğunu Kral FM üstleniyor.

İKİSİ BİR YOLA ÇIKTILAR, KİMSENİN HESAP EDEMEDİĞİ ŞEYLER OLDU!

Şampiyon yarış atı Bold Pilot, jokeyi Halis Karataş, sahibi Özdemir Atman ve Bold Pilot’ın en sevdiği insan Begüm Atman’ın gerçek yaşamından yola çıkılarak yazılmış sevgi, umut ve yaşam dolu bir hikaye “Şampiyon”. Sivas’ın bir köyünden, İstanbul’a iyi bir jokey olmak için gelen Halis Karataş’ın bu hayalini gerçekleştirme serüveni, Bold Pilot’la tanışmasıyla başlar. Ama bu yolculuğun sonunda ortaya çıkan tablo, Halis’in beklentisinin çok üstündedir: ikisi de efsane olmuşlardır. Yola, ikisinin de çok sevdiği birini, Begüm’ü, hayata bağlamak amacıyla çıkarlar; ama beklemedikleri bir şey olur: Koca bir topluma umut olurlar. 1990’ların ortaları. Türkiye’nin siyasal kararsızlık, enflasyon ve umutsuzlukla bunaldığı yıllar. Umutların neredeyse tükendiği o yıllarda halk katıldığı tüm yarışları en sondan gelerek kazanmayı başaran bu ata ve jokeyine yürekten bağlanır. Çünkü o insanlar kendilerini yarışın son metrelerinde bu ikilinin bulunduğu yerde hissederler: En geride. Ama bu kazanmayacakları anlamına gelmez. Çünkü yarış bitiş çizgisinde bitmektedir ve o çizgiyi ilk geçen Bold Pilot ve üstündeki Halis Karataş’tır.

Sayfa Derleme Süresi: 7.1239 saniye