Sağlık çalışanına saldırı cezasız kalmadı! Sağlık çalışanını yaralayan kadına hapis cezası

Türkiye'de sağlık sisteminin en önemli sorunlarından biri de sağlık çalışanlarına karşı hasta ve hasta yakınlarının uyguladığı şiddet. Yer yer Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da şiddetin cezasız kalmasına isyan ediyor. Bu sefer şiddet cezasız kalmadı. Samsun’da annesiyle birlikte geldiği hastanede, tartıştığı sağlık çalışanı Nurhan Y.'yi su şişesiyle başına vurup yaralayan Edanur Çorbacı (18), hakkında açılan davada 1 yıl 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Google Haberlere Abone ol
Sağlık çalışanına saldırı cezasız kalmadı! Sağlık çalışanını yaralayan kadına hapis cezası

Olay, geçen yıl 9 Mart’ta Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Annesi Filiz Çorbacı ile birlikte hastaneye giden Edanur Çorbacı ile sağlık çalışanı Nurhan Y. arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında Edanur Çorbacı, Nurhan Y.’nin başına su şişeyle vurup, darbetti. Kaşı açılan Nurhan Y. aynı hastanede tedaviye alındı. Olay anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Hastane polisi tarafından gözaltına alınan Edanur Çorbacı, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Bir süre tutuklu kalan Çorbacı daha sonra tahliye edildi.

Olay tarihinde 17 yaşında olan Edanur Çorbacı’ya ‘yaralama’ suçundan yargılandığı Samsun 1’inci Çocuk Mahkemesi’nde 1 yıl 10 gün hapis cezası ile ‘hakaret’ suçundan 6 bin 330 lira adli para cezası verildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin